موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/47436 :کد

0

آلمان درعملیات ناتوبرای مقابله باقاچاق پناهندگان شرکت می کند

  چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۱:۲۹
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -آلمان درعملیات ناتوبرای مقابله باقاچاق پناهندگان شرکت می کند

وزیر دفاع آلمان از مشارکت ائتلاف نظامی ناتو در مبارزه با قاچاق پناهندگان در دریای اژه حمایت کرده و از تصمیم آلمان برای شرکت در این عملیات خبر داد.

وزیر دفاع آلمان از مشارکت ائتلاف نظامی ناتو در مبارزه با قاچاق پناهندگان در دریای اژه حمایت کرده و از تصمیم آلمان برای شرکت در این عملیات خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، "اورزولا فون در لاین"، وزیر دفاع آلمان در گفتگو با نشریه "دی سایت"، از مشارکت ارتش آلمان در عملیات نظارتی کشتی های ناتو در دریای اژه خبر داد.

 

وی از مشارکت ائتلاف نظامی ناتو در مبارزه با قاچاق پناهندگان در دریای اژه حمایت کرده و گفت: حضور کشتی های ناتو در آب های بین یونان و ترکیه یک گام مهم در این راستا است که کار را برای باندهای قاچاق دشوار کنیم.

 

فون در لاین از رهبری آلمان در این عملیات خبر داده و گفت: همچنین فعلا کشتی هایی از ترکیه و یونان نیز در این عملیات مشارکت می کنند.

 

وی از آماده سازی ساختارها برای هماهنگی های بدون درز در این عملیات خبر داده و گفت: مرزهای خارجی اتحادیه اروپا در این نقطه به صورت موثرتر از سابق نظارت و کنترل می شوند.

 

وزرای دفاع ناتو امروز در بروکسل درباره پیشنهاد آلمان-ترکیه برای مشارکت ناتو در عملیات نظارتی سواحل ترکیه در بحران پناهندگان مشاوره می کنند.

 

"فون در لاین" در شروع این دیدار تاکید کرد که آلمان در عملیات ناتو علیه قاچاق پناهندگان مشارکت خواهد کرد.

 

این در حالی است که حزب سوسیال دموکرات آلمان درباره چنین عملیاتی ابراز شک و تردید کرده و وزیر امور خارجه آلمان نیز انتقاد شدیدی به این طرح وارد کرده است.

 

وزیر دفاع آلمان در بخش دیگری از گفتگو با نشریه "دی سایت" تاکید کرد که کشیدن حصارهای مرزی به تنهایی هیچ مشکلی را حل نمی کند. اگر ما به جای آن تمام انرژی خود را در تامین امنیت مرزهای خارجی اتحادیه اروپا سرمایه گذاری کرده بودیم امروز بسیار جلوتر بودیم.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :