موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/47438 :کد

0

حضور داعش در لیبی مهمترین عامل نگرانی است

  چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۱:۴۸
تعداد بازدید : ۲۷۷   
 تحلیل ایران -حضور داعش در لیبی مهمترین عامل نگرانی است

فرستاده آمریکا در ائتلاف موسوم به ضد داعش گفت: حضور شاخه گروه تروریستی داعش در لیبی، بزرگترین عامل نگرانی به شمار می‌رود.

فرستاده آمریکا در ائتلاف موسوم به ضد داعش گفت: حضور شاخه گروه تروریستی داعش در لیبی، بزرگترین عامل نگرانی به شمار می‌رود.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، برت مک گورک فرستاده آمریکا در ائتلاف موسوم به ضد داعش امروز چهارشنبه در سخنانی در نشست استماع کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا تصریح کرد: با توجه به حملات داعش در خاک لیبی و تهدید این گروه تروریستی علیه تونس و مصر متحدان آمریکا در منطقه، حضور داعش در لیبی بزرگترین نگرانی به شمار می رود.

 

وی در ادامه افزود: آمریکا و متحدانش در مقابله با داعش به پیشرفت هایی دست یافته اند ولی چالش های بزرگی وجود دارد.

 

برخی منابع آگاه نیز اعلام کرده اند که مقام های آمریکا و انگلیس فشار زیادی را به لیبی وارد می کنند تا 1000 سرباز نظامی انگلیسی را برای مقابله با تروریست های داعش، در خاک این کشور مستقر کنند.

 

لیبی از سال 2011 میلادی تاکنون و پس از سرنگونی رژیم معمر قذافی با هرج و مرج و جنگ داخلی روبرو شده است. فقدان قدرت مرکزی موجب شده است تا گروه های شبه نظامی متعددی در این کشور به وجود آید. گروه تروریستی داعش طی ماه های اخیر حملات گسترده ای را به زیرساختهای نفتی لیبی انجام داده است.

 

مک گورک در خصوص حملات هوایی روسیه در سوریه نیز گفت: حملات هوایی روسیه به شهر حلب در شمال سوریه، نیروهای مخالف سوری مورد حمایت آمریکا را مجبور کرده است تا با نیروهای دولت بشار اسد بجنگند به جای آنکه با تروریست های داعش مقابله کنند. آنچه روسیه انجام می دهد، مستقیما موجب تقویت داعش می شود.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :