موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد مقاومتی

a/47452 :کد

0

تشکیل جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی

  چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۳:۰۴
تعداد بازدید : ۲۸۲   
 تحلیل ایران -تشکیل جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی

بررسی و تصمیم گیری راجع به طرح های پیشنهادی برنامه ملی توسعه ظرفیت تولید نفت و گاز و تکمیل زنجیره پایین دستی و توسعه بازار دستور این جلسه بود.

بررسی و تصمیم گیری راجع به طرح های پیشنهادی برنامه ملی توسعه ظرفیت تولید نفت و گاز و تکمیل زنجیره پایین دستی و توسعه بازار دستور این جلسه بود.
 
جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی عصر امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور و با دستور جلسه «بررسی و تصمیم گیری راجع به طرح های پیشنهادی برنامه ملی توسعه ظرفیت تولید نفت و گاز و تکمیل زنجیره پایین دستی و توسعه بازار» برگزار شد.
 
به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرگزاری صداو سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به دستور جلسه این هفته ستاد گفت: برنامه ملی وزارت نفت و طرح های مرتبط با آن از اهمیت فراوانی برخوردار است و باید به عنوان یک موضوع اصلی در دستور کار دولت قرار گیرد.

معاون اول رییس جمهور صنعت نفت را یکی از بخش های پراهمیت در اقتصاد کشور دانست و افزود: افکار عمومی نیز نسبت به موضوع نفت و گاز حساسیت ویژه ای دارند و لازم است برنامه های مرتبط با صنعت نفت با جدیت تدوین و پیگیری شود.

جهانگیری طرح های تدوین شده در برنامه ملی توسعه ظرفیت تولید نفت و گاز را مثبت و قابل دفاع توصیف کرد و گفت: برنامه تدوین شده، برنامه ای دقیق و عملیاتی است زیرا افق روشنی را برای آینده صنعت نفت کشور پیش روی دولت قرار می دهد به گونه ای که همه برنامه های سالهای آینده در دوره های دو و پنج ساله حوزه ی صنعت نفت و گاز و منابع مالی مورد نیاز آن مشخص خواهد بود.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به برخی انتقادها نسبت به قراردادهای نفتی، جمع بندی کردند کارگروهی با عضویت وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت نفت، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، بانک مرکزی و برخی اعضای ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تشکیل شود و پس از اینکه در این کارگروه سخنان منتقدان و کسانی که درباره قراردادهای نفتی حرفهایی دارند شنیده شد نتایج آن در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مطرح شود.

در این جلسه پیشنهادهای تدوین شده در دبیرخانه ستاد برای افزوده شدن برنامه ملی سیاست های پولی و ارزی به برنامه های ملی یازده گانه اقتصاد مقاومتی در چارچوب اجرای اقتصاد مقاومتی مطرح شد و پس از بحث و تبادل نظر، این برنامه ملی تحت همین عنوان به تصویب رسید.

در این جلسه که وزرای اموراقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، نفت، نیرو، معاونین رییس جمهور در امور اجرایی و مجلس، معاون علمی و فناوری رییس جمهور، رییس کل بانک مرکزی، مشاور رییس جمهور در امور اقتصادی و رییس هیات عامل صندوق توسعه ی ملی نیز حضور داشتند، گزارشی از پروژه های برنامه ملی توسعه ی ظرفیت تولید نفت و گاز و تکمیل زنجیره پایین دستی و توسعه ی بازار از سوی دبیرخانه ی ستاد ارائه شد و طرح های مربوط به این برنامه و نیز پروژه های مرتبط با هر طرح تشریح و مقرر شد که اعضای ستاد جزئیات این طرح ها و پروژه ها را مورد بررسی قرار دهند و حداکثر تا یک هفته آینده نظرات خود را برای تصمیم گیری نهایی به دبیرخانه ارسال کنند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :