موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انتخابات

a/47470 :کد

0

شمخانی: انتخابات را در سایه امنیت، رفاقت و سلامت برگزار کنیم

  پنجشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۰:۲۴
تعداد بازدید : ۳۰۹   
 تحلیل ایران -شمخانی: انتخابات را در سایه امنیت، رفاقت و سلامت برگزار کنیم

دبیر شورای عالی امنیت ملی به اهمیت انتخابات در پیش رو اشاره کرد و گفت: باید این انتخابات را در سایه امنیت، رفاقت و سلامت برگزار کنیم .

دبیر شورای عالی امنیت ملی به اهمیت انتخابات در پیش رو اشاره کرد و گفت: باید این انتخابات را در سایه امنیت، رفاقت و سلامت برگزار کنیم .


به گزارش تحلیل ایران؛ علی شمخانی چهارشنبه شب در همایش پیشکسوتان جهاد و شهادت استان یزد افزود: انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را باید با مشارکت گسترده آحاد مردم برگزار کنیم.


وی با بیان اینکه امنیت و اقتدار ایران اسلامی به عنوان یک نعمت بزرگ مدیون همدلی و خون های مطهر شهیدان است افزود: ولایتمداری، همدلی و حرکت در مسیر اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی امری مهم و یک وظیفه سنگین است .


وی با اشاره به اینکه باید همه به عنوان یک انقلابی، رفتاری همگام با مقام معظم رهبری داشته باشیم اظهار داشت: باید تلاش کرد از فرهنگ انقلابی گری در راستای اهداف والای انقلاب اسلامی استفاده کنیم .


دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: وحدت و انسجام ملی در لوای منویات مقام معظم رهبری و فرهنگ والای ارزش های دینی و انقلابی است.


شمخانی یادآور شد: نیروهای نظامی و انتظامی مقتدر ما با فرهنگ ناشی از ارزش های الهی تحت امر ولایت و در دشوارترین شرایط در مقابل دشمنان تا دندان مسلح به پیروزی رسیدند .


این مسئول با بیان اینکه دفاع مقدس و رشادت های رزمندگان دلاور اسلام سرمایه ای بزرگ محسوب می شود که در اختیار ملت قهرمان است و باید از آن به خوبی بهره گرفت گفت: دوران هشت سال دفاع مقدس ملت قهرمان ایران نسلی را تولید و تربیت کرد که امروز مشخص می کند این نسل نظیر ندارد.


دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: راه عزت و اقتدار این ملت و کشور همچنان در گرو ارزش ها و ترویج فرهنگ ناب بسیجی و رشادتهای دوران هشت سال دفاع مقدس است .


شمخانی افزود: اگر امروز داعشی و تکفیری را کارخانه های تکفیری سازی در منطقه ما تولید می کنند که علیه آزادگی اقدام کنند راه مقابله با آن فرهنگ بسیجی است.


شمخانی ادامه داد: فرهنگ ناب بسیجی، همدلی و همکاری برای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و تلاش برای اجرای فرامین رهبری معظم انقلاب اسلامی است . 


وی یکی دیگر از ویژگی های مهم فرهنگ ناب دفاع مقدس را حل کردن عیوب یکدیگر خواند و گفت: نباید نیروهای نظام و انقلاب از عیب ها برای حذف هم استفاده کنند و عیب ها را عاملی برای حذف افراد در نظر بگیرند .
وی با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی در سایه همکاری تمامی نیروهای انقلابی صورت گرفت و باید همین روحیه همچنان حفظ و تداوم یابد .


این مسئول گفت: دشمنان همچنان به دشمنی خود ادامه می دهند لذا نیازمند همان وحدت هستیم و باید برای تحقق آن با قدرت تلاش کنیم چرا که دشمنان از ما دست نکشیده و نمی کشند.


شمخانی افزود: دشمنان همواره تلاش می کنند تا ما دست از مبارزه بر داریم لذا باید هوشیار بود و دانست که انقلاب ما در بیان اختلاف نیست بلکه در تاکید بر خصلت های مثبت است.


دبیر شورای عالی امنیت ملی در ادامه به دستگیری ملوانان آمریکایی اشاره و تصریح کرد: به این موضوع به سه صورت امکان نگاه کردن و برخورد وجود داشت.


شمخانی گفت: شکل اول این بود که بگوییم اشتباه وارد شدند و بگذاریم بروند، شکل دوم هم این بود که به آنها تیر بزنیم و با استفاه از فرصت جان آنها را بگیریم.


وی تاکید کرد: شکل بعدی این بود که با توجه به اقتداری که ما داریم اینها را می گیریم و از آنها سوال می کنیم که دلیل ورودشان چیست و زمانی که متوجه می شویم عمدی نیست می گذاریم بروند.


دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: نوع اول سهل انگاری و نوع دوم رویکرد ماجراجویانه است اما رویکرد سوم یک رویکرد انقلابی و مقتدرانه بود. 
شمخانی خاطر نشان کرد: همچنین علاوه بر این موضوع باید این فرهنگ را به همه اجتماع به ویژه جوانان منتقل کنیم چرا که این اقدام امکان پذیر است و علت بقای 37 ساله ما ناشی از توان نرم ماست.


شمخانی از پیشکسوتان جهاد و شهادت خواست تا همچنان با قدرت و عظمت در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و ترویج ایثار و شهادت تلاش کنند .


دبیر شورای عالی امنیت ملی که عصر چهارشنبه وارد یزد شد فردا در جمع راهپیمایان یزدی سخنرانی می کند و بعد از آن در نشست شورای اداری این استان شرکت می کند.

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :