موضوعات ‌مرتبط: سیاسی راهپیمایی

a/47508 :کد

0

دعوت مراجع از مردم برای شرکت در راهپیمایی

  چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۳:۳۱
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -دعوت مراجع از مردم برای شرکت در راهپیمایی

در آستانه یوم الله ۲۲ بهمن، سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مراجع تقلید، علما و نهادهای حوزوی مردم را به حضور گسترده و دشمن شکن در راهپیمایی این روز دعوت کردند.

در آستانه یوم الله 22 بهمن، سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مراجع تقلید، علما و نهادهای حوزوی مردم را به حضور گسترده و دشمن شکن در راهپیمایی این روز دعوت کردند.

به گزارش تحلیل ایران، مراجع تقلید، علما، نهادها و مراکز حوزوی هر کدام به صورت جداگانه از مردم خواستند در یوم الله 22 بهمن با حضور  حماسی خود در راهپیمایی، حماسه ای دیگر خلق کنند.

 

بر اساس این گزارش، حضرات آیات مکارم شیرازی، نوری همدانی، جوادی آملی و علوی گرگانی به صورت جداگانه مردم را به حضور پرشور، حماسی و گسترده در راهپیمایی دعوت کردند.

 

22 بهمن آزمونی برای وفاداری مردم به اسلام و نظام است

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در جلسه درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم همگان را به حضور گسترده در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن دعوت و تاکید کرد: فردا آزمونی برای وفاداری مردم نسبت به اسلام، نظام و کشورشان است؛ ان شاء الله از این آزمون همه سربلند بیرون می آیند.

 

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که دشمن روی راهپیمایی فردا و انتخابات حساب می کند، اظهار داشت: نباید کاری کنیم که دشمن شاد شود، نباید کاری کنیم که آن ها بگویند تحریم ها، محدودیت ها و تهدیدهایی که انجام داده اند مؤثر شده است تا ادامه دهند.

 

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم ادامه داد: اگر دشمن ببیند با وجود همه این مسائل وقتی پای موضوعات سرنوشت ساز درمیان باشد مردم به میدان می آیند دیگر فشارهایش کم می شود، اگر می خواهیم فشارها کاهش پیدا کند باید نشان دهیم که این فشارها اثری در مسائل سرنوشت ساز ندارد.

 

آیت‎الله جوادی آملی:

هیچ کس برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن سهل‎انگاری نکند

حضرت آیت‎الله جوادی آملی نیز با تأکید بر این که این نظام اسلامی امانت الهی است، گفت: حضور در راهپیمایی را هم هیچ کدام فراموش نکنید، با جلال و شکوه شرکت کنیم و بدانیم که همه ما وابسته به وجود مبارک حضرت ولی‎عصر(عج) هستیم.

 

حضرت آیت الله جوادی آملی اظهار داشت: مردم درست است که بنده خداوند هستند اما این حرمت را دارند که امانت‎الله هستند، ما بنده خدا هستیم درست است، اما ما را خدا رها نکرده‎ است، امروز وجود مبارک ولی‎عصر(عج) امین ما است، ما اگر این مطلب را باور کنیم و خود را به اذن خداوند تحت رهبری ایشان قرار بدهیم، نظام اسلامی ما تا روز قیامت محفوظ خواهد بود، جریان راهپیمایی را هم هیچ کدام فراموش نکنید، با جلال و شکوه شرکت کنیم این نظام را امانت الهی بدانیم و بدانیم که همه ما وابسته به وجود ولی‎عصر(عج) هستیم.

 

آیت الله نوری همدانی:

همه مردم، جریان ها و گروه ها در راهپیمایی 22 بهمن حضوری دشمن شکن داشته باشند

گزارش خبرگزاری رسا حاکی است، حضرت آیت الله نوری همدانی در جلسه درس خارج خود همگان را به حضور گسترده و باشکوه در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن دعوت کرد و این حضور را به منزله تجدید پیمان دوباره با انقلاب، امام و ولایت فقیه دانست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید امروز در ابتدای درس خارج فقه خود که با حضور طلاب و روحانیان در مسجد اعظم قم برگزار شد، مردم را به حضور گسترده در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن دعوت کرد.

 این مرجع تقلید با بیان این که از همه اقشار، گروه ها و جریان ها می خواهیم تا حضوری گسترده و باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن داشته باشند، حضور مردم را با توجه به شرایط فعلی کشور دارای اهمیت دو چندان ارزیابی کرد.

حضرت آیت الله نوری همدانی تاکید کرد: مردم باید با حضور خود به جهانیان اعلام کنند که مبارزه با استکبار و صهیونیست ها که از اصول انقلاب بوده و آن را امام راحل(ره) به ما آموختند، همچنان زنده است.

این مرجع تقلید پایبندی مردم به ارزش های اسلامی و انقلابی را از عوامل مهم در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: ملت ایران باید نسبت به شعارهایی که موجب سقوط خاندان پهلوی و برقراری نظام اسلامی و ولایت فقیه شد، پایبند بوده و این شعارها را همیشه زنده نگه دارند و فریاد بزنند.

حضرت آیت الله نوری همدانی گفت: حضور در راهپیمایی 22 بهمن امری لازم است؛ این حضور نشان دهنده وحدت و انسجام ملت، عظمت نظام و اقتدار جمهوری اسلامی ایران است.

 

آیت الله علوی گرگانی:

حضور در راهپیمایی 22 بهمن نشانه پایبندی ملت به ارزش های انقلابی و اسلامی است

حضرت آیت الله علوی گرگانی نیز به مناسبت یوم الله 22 بهمن بیانیه­ای صادر و تاکید کرد: همه ملت و دلسوزان نظام و انقلاب را دعوت می‌کنم که در روز 22 بهمن حضور حماسی خود را نشان داده و با وجود همه مشکلات ،هوشیاری خود را به رخ جهانیان بکشانند.   

متن این بیانیه بدین شرح است:             

بسمه تعالی

قال الله تعالی :«ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم »

 

در آستانه سالگرد سی و هشتمین بهار انقلاب اسلامی قرار داریم و این در حالی است که در صحنه بین المللی ملتهای مستضعف جهان در زیر بار ظلمها و فشار استکبار جهانی هستند و هر روز مصیبتی جدید را تجربه میکنند و در صحنه داخلی هم دشمنان به فکر نقشه کشیدن برای ناامید کردن ملت هستند.

 

یقینا ملتی که در طول بیش از سه دهه مقاومت و ایستادگی خود را نشان داده و پاسدار خون شهدا بوده است ، بیش از پیش پای تمامی ارزشهای انقلابی و اسلامی خویش ایستاده و تمام قد دفاع می نماید و هنوز نیز ایستاده و مقاوم خواهد بود .

 

اینجانب همه ملت و دلسوزان نظام و انقلاب را دعوت می کنم که در روز 22 بهمن حضور حماسی خود را نشان داده و با وجود همه مشکلات ،هوشیاری خود را به رخ جهانیان بکشانند و این حضور انها مقدمه ای برای حضور پر شورتر ملت در پای صندوقهای رآی باشد.

 

امید است که این حضور آگاهانه شما موجب دلگرمی بیشتر مسئولین و عزم جدی آنها در حل مشکلات مردم و خدمت صادقانه به آنها شود.

 

دعوت جامعه مدرسین برای حماسه آفرینی در راهپیمایی 22 بهمن/ دشمن در تلاش است با مثلث نفوذ، تحریف و فتنه مسیر انقلاب را عوض کند

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور اطلاعیه ای ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، از عموم ملت شریف ایران به حماسه آفرینی وحضور در راهپیمایی میلیونی 22بهمن دعوت کرد.

 

متن اطلاعیه جامعه مدرسین که به امضای آیت الله یزدی رسیده و در اختیار خبرگزاری رسا قرار گرفته به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 

«وَ الْفَجْرِ وَ لَیالٍ عَشْرٍ...»

 

ایام الله دهه فجر یاد‌آور رشاد‌ت‌های ملت شریف ایران و روزهای به خاطر ماندنی مبارزه فراگیر مردم با ظلم و ستم و سرنگونی طاغوت است. انقلاب اسلامی ایران ثمره حرکت حق طلبانه وعدالتخواهانه مردمی است که اسلام را تنها راه نجات خود دانستند، راه امام حسین(علیه‌السلام) را برگزیدند تا دین حضرت محمد(صلی الله علیه و آله و سلم) را یاری کنند. بی‌شک انقلابی که با ایمان، تقوا و معنویت شکل بگیرد نورش جهانی خواهد شد و ظلم و تاریکی در مواجهه با نور حق و قدرت ایمان، شکست خورده است.

 

در پیروزی ملت ایران به رهبری خمینی کبیر(رحمة الله علیه) آنچه بیش از پیش شکرانه عزت وعظمت این انقلاب است، پاسداری از ارزشها وادامه خط سرخ شهادت است. ایران، امروز استقلال و آزادی خود را در استقرار جمهوری اسلامی یافته است و اسلام سیاسی ، اسلام خصم ظالم وعون مظلوم ودر یک کلمه اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه و آله و سلم)، مردمی عزیز و بزرگ وخار چشم استکبار آفریده است . مردمی که به اسلام تحجر، اسلام منهای روحانیت و اسلام منهای سیاست نه گفتند و با بیداری خود جهان را به لرزه در آوردند و بیداری ملت‌های اسلامی را نوید دادند.

 

بی‌شک قدرت امروز ایران اسلامی ثمره وعده راستین الهی است که «إِنْ تَنْصُرُوا اللّهَ یَنْصُرْکُمْ». دست یاری خدا پشتوانه این عزت واقتدار ماست. اکنون آنچه این عظمت وبزرگی را پایدار وستون‌های این انقلاب را استوار نگاه خواهد داشت تلاش وعزمی بیشتر از خود انقلاب می‌خواهد و پاسداری وحفظ آن تکلیفی است بر دوش یکایک مردم مسلمان ایران. ساخت استحکام درونی نظام، حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی، جهاد علمی و فرهنگی در کنار حفظ ارزشها، همراه با تفکر انقلابی و ولایتمداری می‌تواند ما را از گردنه مشکلات پیش‌رو عبور دهد. حفظ تقوای جمعی، تلاش برای تحقق سبک زندگی اسلامی، حضور در انتخابات‌ها و راهپیمایی‌ها تکلیفی است بر دوش ما، و مردم به عنوان پشتیبانان اصلی نظام، همیشه این صحنه‌ها را پر کرده‌اند.

 

دشمن در تلاش است با مثلث نفوذ، تحریف و فتنه، مسیر انقلاب را عوض کند و این وظیفه اصلی نخبگان، حوزویان و مردم فهیم ماست که با پافشاری بر ارزشهای انقلابی این مثلث شوم را نابود وخواب دشمنان را آشفته کنند. شکست دشمن در جبهه‌های یمن، سوریه، عراق، فلسطین و نیجریه چنان سنگین وخوار کننده بوده است که ناکام و زخم خورده، معترف به ضعف وزبونی شده‌اند.

 

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، از عموم ملت شریف ایران به حماسه آفرینی وحضور در راهپیمایی میلیونی 22بهمن دعوت می‌نماید.

 

امید است حضور پر شور مردم در راهپیمایی 22 بهمن تحقق وعده‌های صادق الهی را نزدیک گرداند واین انقلاب به دست حضرت ولی الله اعظم(عجل الله تعالی فرجه الشریف) برسد. ان شاء الله

 

دعوت مجلس خبرگان از مردم برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن

گزارش رسا حاکی است، مجلس خبرگان رهبری در اطلاعیه ای ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی را به راهپیمایی پرشور روز 22 بهمن دعوت کرد. به گزارش خبرگزاری رسا، مجلس خبرگان رهبری در اطلاعیه ای ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی را به راهپیمایی پرشور روز 22 بهمن دعوت کرد.

در این بیانیه آمده است: یوم الله بیست و دوم بهمن،سر آغاز حاکمیت اسلام عزیز همواره تجلی گاه یکپارچگی، خروش و شکوه فراگیر مردم متعهد ایران است؛ مردمی که با وحدت و بذل مال و جان خود در راه خداوند، قله آزادی و استقلال را فتح کرده و نظام ولایی اسلامی را بدست آوردند. بیست و دوم بهمن، روز شکست دو هزار و پانصد سال، ظلم و ستـم طـاغـوتیان و روز به ثمر رسیدن نهضت اسلامی به رهبری امام راحل(ره) برای برپایی نظام مقدس جـمهوری اسلامی است.

 

بی شک در سال «همدلی و همزبانی دولت و ملت» و با توجه به انتخابات مهم و سرنوشت ساز مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی و شرایط حساس منطقه ای لازم است آحـاد ملت و همه گروهـهای سیاسی در کمال یکپارچگی و وحدت کلمه و با التزام به هویت ایمانی، اقتدار و عزت و سرافرازی خود را به نمایش گذاشته و بار دیگر بــا اعتصام بـه حبل الهی، حماسه پرشکوه دیگری را در کتاب سراسر افتخار این کشور رقم زنند و بارقه امید را در دل مسلمانان، آزادگان و مستضعفان جهان روشن ساخته و عزم آنان را در پیشبرد بیداری اسلامی بیش از پیش استوار نمایند و بـه فـضل الــهی دشمنان و مخالفان نظام مقدس جمهوری اسلامی را ناکام و مأیوس گردانند.

 

مجلس خبرگان رهبری در سی­وهفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ضمن گرامیداشت ایام الله مبارک دهه فجر، آحاد ملت شریف و آزاده ایران را به شرکت با نشاط در مراسم راهپیمایی 22 بهمن دعوت می کند تا ضمن حفظ و تحکیم هرچه بیشتر کیان اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله و پایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، دِین خود را به شهدای والامقام و امام بزرگوار ادا نموده و حمایت و پشتیبانی خود را از آرمانهای امام راحل عظیم الشأن و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب؛ حضرت آیت الله خامنه ای «مدظله العالی» اعلام دارند.

 

شورای نگهبان:  

بر عهد خود در صیانت از حقوق مردم، پاسداری از اسلامیت و جمهوریت نظام استوار ایستاده ایم

شورای نگهبان نیز در بیانیه‌ای با گرامی‌داشت سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، ضمن دعوت ملت آگاه و فهیم ایران اسلامی برای حضور پر شکوه در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن، بر عهد خود برای صیانت از حق مردم و پاسداری از اسلامیت و جمهوریت نظام تأکید کرد.

متن بیانیه شورای نگهبان به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

"اِنَّ الَّذینَ قالوا رَبُّنا اللهُ ثُمَّ اسْتَقاموا فَلا خَوْفٌ عَلَیهِ‍م و لا هُم یَحزَنُون"

دهه فجر یادآور حماسه ملت غیور و عدالت‌خواهی است که سالهای سال طعم تلخ زورگویی و بی عدالتی حکومت‌های فاسد پادشاهی را چشیده و از جور و ستم حاکمان مستبد به ستوه آمده بودند بنابراین به ندای حق طلبی مردی از سلاله پاک ائمه معصومین علیهم السلام لبیک گفته و با جانفشانی‌های بسیار سرانجام پیروزی انقلاب‌شان را که ثمره خون شهدای والامقامی بود در 22 بهمن 57 جشن گرفتند.

 

اینک در حالی به استقبال سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی می‌رویم که همچنان استکبار جهانی تمام تلاش خویش را برای انحراف مسیر روشن انقلاب و آرمان‌های والای بنیانگذار کبیر آن به کار برده و با استفاده از عده‌ای افراد ساده لوح در داخل کشور همواره با موجی از تهمت‌ها و هجمه‌ها علیه ارکان و نهادهای بنیادی کشور قصد شوم تضعیف و براندازی نظام را دنبال می‌کند.

 

با توجه به این که در آستانه برگزاری دو انتخابات مهم پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرار داریم، نهاد شورای نگهبان که وظیفه خطیر حفظ اسلامیت و جمهوریت نظام و صیانت از آرای مردمی را برعهده دارد، بیش از پیش آماج حملات دشمنان قسم خورده انقلاب قرار گرفته است.

 

البته ملت هوشیار و فهیم ایران اسلامی تحت رهنمودهای داهیانه مقام معظم رهبری همیشه توطئه‌های دشمنان را خنثی نموده و با حضور پر شور و شکوه خود در صحنه، از میراث گرانبهای حضرت امام خمینی (ره) دفاع و پشتیبانی نموده است.

 

شورای نگهبان ضمن گرامیداشت سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دعوت از مردم غیور و بصیر ایران اسلامی برای شرکت با شکوه در راه‌پیمایی یوم‌ا... 22 بهمن، اعلام می‌کند همچنان بر عهد خود در صیانت از حقوق مردم و پاسداری از اسلامیت و جمهوریت نظام محکم و استوار ایستاده است.

 

ان‌شاء‌ا... مردم عزیز میهن اسلامی همچون گذشته با حضور خود در راه‌پیمایی 22 بهمن و نیز انتخابات آتی بر بیعت خود با مقام عظمای ولایت و میثاق با آرمان‌های بنیانگذار کبیر و شهدای انقلاب تأکید خواهند نمود.

 

تاکید سران قوا بر لزوم حضور حداکثری مردم در راهپیمایی 22 بهمن

گزارش رسا حاکی است سران قوا نیز به صورت جداگانه مردم را به حضور حماسی در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن فراخواندند.

 

رییس جمهور:

مردم در راهپیمایی ٢٢ بهمن و انتخابات حضوری حداکثری و آگاهانه داشته باشند

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی ریییس جمهور تاکید کرد که رهبری امام راحل و ایستادگی ملت آنچنان سریع، جامع و پرجاذبه بود که موجب غافلگیری قدرت های جهانی در برابر یک قدرت نوظهور و بزرگ دینی و پیروزی مردم شد.

 

رییس جمهوری ضمن دعوت از عموم مردم برای حضور یکپارچه و پرشور در راهپیمایی٢٢ بهمن، ابراز امیدواری کرد انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی نیز با حضور حداکثری و آگاهانه مردم، برگ افتخار دیگری برای نظام جمهوری اسلامی بیافرینند.

 

آیت الله آملی لاریجانی:

راهپیمایی 22 بهمن تجلی وحدت و انسجام در کشور است

رییس قوه قضاییه راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات هفتم اسفند را تجلی وحدت و انسجام درکشور دانست و گفت: حضور مقتدرانه و با شکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات هفتم اسفند یک بار دیگر ثابت خواهد کرد که مردم ایران زیر بار سلطه گران نخواهند رفت.

آیت الله آملی لاریجانی حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن را تجلّی وحدت کشور و نشانه اقتدار و صلابت جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد و گفت: مردم و مسئولان با حضور در راهپیمایی 22 بهمن با صدایی رسا و منسجم، علیه سلطه گران فریاد می زنند و تا زمانی که مردم حضور دارند این انقلاب باقی است و زیر بار سلطه گران نخواهد رفت.

 

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی نیز حضور حماسی مردم در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن را پیامی روشن دال بر وفاداری مردم به ارزش ها و آرمان ها دانست.

 

دکتر لاریجانی تاکید کرد که همه باید با حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن از آرمان های والای انقلاب دفاع کنند.

 

گفتنی است، مرکز مدیریت حوزه های علمیه، شورای عالی، جامعه المصطفی العالمیه، مرکز مدیریت حوزه علمیه قم، دفتر تبلیغات اسلامی، مرکز خدمات حوزه های علمیه، جامعه المصطفی العالمیه، مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران و دیگر نهادهای حوزوی نیز با صدور بیانیه های جداگانه حضور گسترده مردم را مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی و یاوه گویان ارزیابی کردند.

 منبع : تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :