موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اقتصاد مقاومتی

a/47636 :کد

0

رونمایی از ۱۰ گزارش ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها در تحقق اقتصاد

  دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۶:۵۰
تعداد بازدید : ۲۰۵   
 تحلیل ایران -رونمایی از ۱۰ گزارش ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها در تحقق اقتصاد

رئیس مرکز الگوسازی اقتصاد اسلامی از رونمایی ۱۰ گزارش رصد و ارزیابی عملکرد اقتصاد مقاومتی دستگاه ها خبرداد و گفت: مردم حق دارند که از جزئیات عملکرد دستگاه ها مطلع باشند.

رئیس مرکز الگوسازی اقتصاد اسلامی از رونمایی ۱۰ گزارش رصد و ارزیابی عملکرد اقتصاد مقاومتی دستگاه ها خبرداد و گفت: مردم حق دارند که از جزئیات عملکرد دستگاه ها مطلع باشند.

 

به گزارش تحلیل ایران، سید مهدی زریباف در نشستی خبری با اشاره به اینکه وضعیت اقتصادی امروز حاصل سیطره تفکرات لیبرالیستی در کشور است، اظهارداشت: برای رفع مشکلات امروز اقتصادی باید به درک صحیحی از مفهوم اقتصاد مقاومتی برسیم و تا با تعریف درست بستر مناسب را برای اجرای این سیاست‌ها در جامعه فراهم کنیم.

 

 رئیس مرکز الگوسازی اقتصاد اسلامی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی باید در تارو پود نظام قرار گیرد، افزود: مقام معظم رهبری تأکیدات زیادی بر تمدن سازی اسلامی دارند تا بتوانیم با رصد و پایش و تحقق  اقتصاد مقاومتی در کشور ضمن اقتدار در بخش‌های مختلف از جمله علوم انسانی و اقتصاد به عنوان یک الگوی برتر در میان کشورها شناخته شویم.

 

زریباف گفت: در الگوی اسلامی ایرانی حضور مردم در متن اقتصاد به عنوان یک اصل است که مردم برخلاف تفکر لیبرالی در حاشیه نباشند یعنی نباید مردم ابزار تکاثر ثروت پولداران قرار گیرند و مردم تماشاگر اقتصاد نیستند.

 

وی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی دو بخش درون‌زایی و برون‌گرایی دارد، تصریح کرد: مؤسسه رصام قصد دارد ارزیابی عملکرد اقتصاد مقاومتی در بخش‌های مختلف را انجام دهد که به صورت یک نهاد مردمی بر عملکرد دستگاه‌ها و رصد اقتصاد مقاومتی نظارت می‌کند.

 

عبدالملکی در ادامه این نشست خبری با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را در چارچوب الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت عنوان کرده اند، گفت: برخی این سیاست ها را در چارچوب تفکرات لیبرالیستی مطرح می‌کنند در حالی که اقتصاد مقاومتی برآمده از الگوی علمی بومی از فرهنگ انقلاب اسلامی بوده و متناسب با شرایط کشور تدوین شده است.

 

این اقتصاددان افزود: متأسفانه برخی از مقامات اعلام می‌کنند که برای رشد اقتصادی نیاز به میلیاردها دلار پول خارجی است در حالیکه طبق سیاست اقتصاد مقاومتی، ظرفیت درونی اقتصاد کشور قابلیت رشد دارد و اقتصاد درون‌زا و برون‌نگر است. البته این سیاست ها فقط برای شرایط تحریم نیست بلکه به اعتقاد رهبری چه تحریم‌ها باشد چه نباشد باید این سیاست‌ها برای پیشرفت و اقتدار کشور اجرایی شود.

وی با اعلام اینکه با گذشت دو سال از ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی هنوز مرکزی به عنوان متولی رصد قوی اجرایی شدن این سیاست‌ها  ایجاد نشده است، گفت: مؤسسه مردمی رصد در صدد است این خلع را پرکرده و رویکرد دستگاه ها را در تحقق اقتصاد مقاومتی مورد ارزیابی قرار دهد. به همین منظور 10 گزارش رصد و ارزیابی عملکرد دستگاه‌های مختلف در زمینه اقتصاد مقاومتی را تهیه کرده است.

 

عبدالملکی تصریح کرد: رصد و ارزیابی مذاکرات هسته‌ای در تحقق اقتصاد مقاومتی، رصد و ارزیابی عملکرد یکساله دولت در اقتصاد مقاومتی، رصد و ارزیابی برنامه 2 ساله قوه مقننه در اقتصاد مقاومتی، رصد و ارزیابی برنامه 2 ساله قوه قضاییه در اقتصاد مقاومتی، رصد و ارزیابی برنامه 2 ساله مجمع تشخیص مصلحت نظام در اقتصاد مقاومتی، رصد و ارزیابی برنامه 2 ساله سازمان صدا و سیما در اقتصاد مقاومتی، رصد و ارزیابی برنامه 2 ساله وزارت علوم، تحقیقات در اقتصاد مقاومتی، رصد و ارزیابی برنامه 2 ساله قوه مجریه در اقتصاد مقاومتی، رصد و ارزیابی برنامه 2 ساله نیروهای مسلح در اقتصاد مقاومتی و رصد و ارزیابی برنامه 2 ساله سازمان بسیج مستضعفین در اقتصاد مقاومتی این 10 گزارش هستند که در 2 اسفند ماه رونمایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه این مؤسسه بعد از اطلاع رسانی عملکرد دستگاه‌ها در تحقق اقتصاد مقاومتی به عنوان یک مردمی از مسئولین مطالباتی را خواهد داشت، گفت: مردم حق دارند که از جزئیات عملکرد دستگاه ها مطلع باشند. مؤسسه رصام هم در این راستا می خواهد با رصد اقدامات دستگاه ها در اقتصاد مقاومتی خلع ذهنیت و عینیت این موضوع را برای مردم رفع کند.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :