موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب

a/47660 :کد

0

برنامه اصولگرایان برای خروج از بن‌بست اقتصادی

  دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۹:۲۳
تعداد بازدید : ۲۹۶   
 تحلیل ایران -برنامه اصولگرایان برای خروج از بن‌بست اقتصادی

عضو لیست اصولگرایان تهران، برخی از برنامه اصولگرایان برای خروج از بن‌بست اقتصادی و رکود را اصلاح فضای کسب‌وکار، اصلاح سیستم بانکی و تغییر سیستم اقتصاد متکی به نفت عنوان کرد.

عضو لیست اصولگرایان تهران، برخی از برنامه اصولگرایان برای خروج از بن‌بست اقتصادی و رکود را اصلاح فضای کسب‌وکار، اصلاح سیستم بانکی و تغییر سیستم اقتصاد متکی به نفت عنوان کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس، محمد ناظمی اردکانی عضو لیست ائتلاف اصولگرایان در تهران در نشست خبری که در خبرگزاری تسنیم برگزار شد، با بیان اینکه ائتلاف بزرگ اصولگرایان برای مجلس دهم برنامه‌ای تنظیم کرده که در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مؤثر است، اظهار داشت: نکاتی که درباره مسائل مختلف گفته می‌شود برگرفته از همین برنامه است.

 

ناظمی اردکانی با اشاره به فرایند رسیدن اصولگرایان از 190 کاندیدا به 30 نفر،‌ خاطرنشان کرد: بعد از گرفتن بیوگرافی 190 نفر از کاندیداها و همچنین مطالعاتی که ظرف یکی دو سال اخیر صورت گرفت، برنامه ائتلاف اصولگرایان برای مجلس دهم با شعار معیشت، امنیت و پیشرفت حاصل شد.

این کاندیدای مجلس ادامه داد: بزرگترین معضل کشور، امروز مباحث اقتصادی است و چه بسا این مباحث ما را به بحث مذاکرات و ادامه آن کشاند.

 

وی تصریح کرد: معضلاتی که مباحث اقتصادی داشته و عارضه‌های آن، دو عامل مهم دارد که یکی رکود و دیگری مسئله برآمده از رکود اقتصادی یعنی بیکاری است.

 

ناظمی اردکانی با تأکید بر اینکه امروز بیکاری جامعه ما را رنج می‌دهد و برای برون‌رفت از آن باید رونق اقتصادی فراهم شود، تصریح کرد: دو نگاه در این زمینه وجود دارد که یکی نگاه به بیرون و مساعدت‌های بین‌المللی از سوی کسانی است که دشمن ما تلقی می‌شوند و نگاه دیگر، نگاه درونزا است که ما از لحاظ استعداد انسانی، درخشان هستیم و دارای ظرفیت‌های خدادادی بی‌نظیر و منابع طبیعی و سوق‌الجیشی خوبی هستیم.

 

این کاندیدای مجلس تصریح کرد: اگر بتوان این ظرفیت را با مدیریت کارآمد و جهادی مورد استفاده قرار داد، قطعاً به رونق اقتصادی می‌رسیم از معضلات آن رهایی پیدا می‌کنیم.

 

وی با بیان اینکه دولت مستقر نتوانسته با اعمال نگاه راهبردی این مشکلات را حل کند، افزود: آنچه ائتلاف اصولگرایان در برنامه راهبردی خود برای خروج از بن‌بست درنظر گرفته، اصلاح فضای کسب و کار است.

 

ناظمی اردکانی با اشاره به سرگردانی 800 هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور تصریح کرد: با مدیریت راهبردی می‌توان این نقدینگی را به اقتصاد کشور تزریق کرد.

 

این فعال سیاسی، رهایی از اقتصاد نفتی و دولتی و نیز اصلاح سیستم بانکی را از دیگر راهکارها برای اصلاح وضع اقتصادی دانست و گفت: با توجه به مقتضیات کشور و رویارویی با استکبار و اسرائیل می‌توانیم با تکیه بر فرهنگ بومی، مدیریت جهادی را در پیش بگیریم.

 

وی درباره حضور وکیل‌الدوله‌ها در مجلس و عدم شفافیت آمار اقتصادی از سوی دولت گفت: عدم شفافیت در مسئله اقتصادی، سه معضل ایجاد می‌کند که از منظر سیاسی این مسئله می‌تواند باعث نفوذ دشمن شود.

 

ناظمی اردکانی با بیان اینکه این مسئله باعث بی‌اعتمادی و از دست دادن سرمایه اجتماعی نیز می‌شود، خاطرنشان کرد: به طور مثال هزینه پروژه مسکن مهر پرداخت شده و اگر دنبال نشود ما ضرر خواهیم کرد، علاوه بر اینکه در این صورت این پروژه که برخی از آن به 80 درصد رسیده تعطیل خواهد شدد.

 

عضو لیست اصولگرایان تهران با تأکید بر اینکه اساس کار انتخابات این است که نمایندگان مجلس افرادی مستقل باشند، تأکید کرد: مجلس مستقل می‌تواند دولت را در ریل خود قرار دهد و مجلس مستقل می‌تواند از دولت مطالبه کند که چرا وقتی قرار بوده به رشد 8 درصد برسیم، در سه ماه اخیر رشد منفی داشته‌ایم.

 

وی در پایان گفت: لیست ائتلاف اصولگرایان با راهبرد یک فهرست و یک صدا تنظیم شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :