موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست حیات وحش

a/47729 :کد

0

فروش حیات وحش در بازار پرنده‌فروشان تهران کذب است!

  ﺳﻪشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۰:۴۷
تعداد بازدید : ۲۳۸   
 تحلیل ایران -فروش حیات وحش در بازار پرنده‌فروشان تهران کذب است!

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران می‌گوید خرید و فروش حیات وحش غیرمجاز در بازار پرندگان آزادگان تهران کذب است و او در این بازار تخلفات زیست محیطی ندیده است.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران می‌گوید خرید و فروش حیات وحش غیرمجاز در بازار پرندگان آزادگان تهران کذب است و او در این بازار تخلفات زیست محیطی ندیده است.

به گزارش تحلیل ایران ؛مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، فروش حیات وحش در بازار پرنده فروشان تهران را تکذیب کرد و گفت: متاسفانه مسئولان به جای همراهی هر از گاهی دردسر ایجاد می‌کنند.


رضا قدیمی تاکید کرد: وضعیت نابسامان پرنده فروشان خیابان مولوی را بدون کوچکترین همراهی از طرف سازمان حفاظت محیط زیست در مکان فعلی، ساماندهی کردیم. مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست در حالی انتقاد می‌کنند که حتی نظارتی بر این مرکز ندارند.


غرفه‌داران این بازار به آخر خط رسیده‌اند

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران گفت: بی انصافی است که فراموش کنیم درباره چه مرکزی انتقاد می‌کنیم چرا که غرفه داران این مرکز افرادی هستند که به اصطلاح «به آخر خط رسیده اند» و خرید و فروش پرنده ها تنها ممر عایدیشان است.


وی در خصوص وجود غرفه دارانی با سابقه تخلفات زیست محیطی در این بازار گفت: عمده غرفه داران سابقه دارند! نباید فراموش کنیم که دستفروشانی که تا دیروز در خیابان مولوی به پرنده فروشی مشغول بودند امروز در این مرکز صاحب غرفه شده اند. اما اگر این غرفه ها را از آنان بگیریم بی شک شاهد بالا رفتن آمار آسیب های اجتماعی در سطح شهر خواهیم بود.


وی در واکنش به اظهارات هفته گذشته محمدحسین بازگیر، رئیس اداره محیط زیست شهر تهران در گفتگو با خبرنگار مهر در انتقاد به وجود غرفه داران متخلف در بازار پرنده فروشان آزادگان گفت برای یک بار هم که شده از محیط زیست به این مرکز بیایند و هر غرفه داری را که از نظرشان صلاحیت ندارد معرفی کنند تا غرفه را از او پس بگیریم!


وی ضمن تکذیب سربریدن و کندن پر و پوست پرندگانی چون بلدرچین در بازار پرنده فروشان آزادگان، این عمل را غیربهداشتی عنوان کرد و گفت: هرگز شاهد انجام چنین تخلفی در بازار نبوده ام.


قدیمی در پاسخ به این سوال که آیا تدبیری برای جمع آوری دستفروشان اطراف این مرکز اتخاذ شده یا خیر گفت: این دستفروشان صرفا جمعه ها در اطراف مرکز حضور دارند و از نظر غرفه داران، وجود این جمعه بازار به کار مرکز رونق می بخشد.


حاضریم بازار را به محیط زیست واگذار کنیم

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با انتقاد از هجمه ‌ای خبری علیه بازار پرنده فروشان تهران گفت: نباید به خاطر یک تخلف کل بازار را زیر سوال برد چه آنکه خرید و فروش حیوانات غیرمجاز در داخل بازار صورت نگرفته است. مثل این است که فردی در یکی از مراکز تجاری شهر، سفارش مواد مخدر بگیرد و آن را خارج از مرکز به متقاضی تحویل دهد.


وی یادآور شد: نزدیک ۱۰ میلیون تومان برای ایجاد این مرکز و به منظور ساماندهی پرنده فروشان خیابان مولوی هزینه کرده ‌ایم اما اعلام آمادگی می‌کنیم مرکز را طی صورتجلسه ای به سازمان حفاظت محیط زیست واگذار کنیم.


محیط زیست و نهادهای دیگر همواره غایبند

قدیمی با بیان اینکه تمامی نهادهای ذیربط با این مرکز همراهی نکرده و از عمل به وظایف قانونی خود سر باز می ‌زنند، گفت: پلیس، شبکه دامپزشکی، شبکه بهداشت، اتحادیه فروشندگان دام و طیور و به خصوص سازمان محیط زیست همواره غایب هستند.


فعالان زیست محیطی از فروش گونه هایی که طبق کنوانسیون بین المللی سایتیس، خرید و فروششان ممنوع است در این مرکز گله دارند و سربریدن پرنده ها و سفارش گرفتن گونه های بومی حیات وحش در این مرکز را با ارائه مستندات، مورد انتقاد قرار داده‌اند. از سوی دیگر، محمدحسین بازگیر، رییس اداره محیط زیست شهر تهران، در گفتگو با خبرنگار مهر مدعی شده بود شهرداری در عمل به تعهداتش در این مرکز کوتاهی کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :