موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/47901 :کد

0

هوای تهران، مشهد و اهواز ناسالم است

  ﺳﻪشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۲:۰۰
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -هوای تهران، مشهد و اهواز ناسالم است

مرکزکنترل و پایش محیط زیست کشور امروز سه شنبه اعلام کرد: هوای کلان شهرهای تهران ، مشهد و اهواز ناسالم، اصفهان، تبریز، کرج و اراک سالم و شیراز در شرایط پاک قرار دارد.

مرکزکنترل و پایش محیط زیست کشور امروز سه شنبه اعلام کرد: هوای کلان شهرهای تهران ، مشهد و اهواز ناسالم، اصفهان، تبریز، کرج و اراک سالم و شیراز در شرایط پاک قرار دارد.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از ایرنا از مرکز کنترل و پایش محیط زیست، براساس آنچه در سایت ماهواره اروپایی Eumetsat مشاهده شده است، تحلیل وضعیت گرد و غبار از ساعت 8 صبح 26بهمن ماه تا 8 صبح 27 بهمن، به دلیل پوشش ابر در حال عبور در شرق و مرکز کشور، بخش جنوبی رشته کوه زاگرس امکان پذیر نبود.


از ساعت 16 روز گذشته گرد و غبار محلی در ناحیه غربی کشور به خصوص مناطق کوهستانی بخش های شمال غربی و کوهپایه های آنها پدیدار شد، به تدریج افزایش غلظت پیدا کرد، تا نیمه شب به حداکثر رسید و تا صبح با همان شرایط باقی ماند.


مجید آزادی مدیر گروه پژوهشی و هواشناسی دینامیک و هم دیدی پژوهشکده هواشناسی و علوم جوی به خبرنگار علمی ایرنا گفت: سرعت کنونی باد در تهران 3 متر بر ثانیه ( 11 کیلومتر بر ساعت)، میزان دید افقی بیش از 10 کیلومتر و رطوبت نسبی 21 درصد است. 


وی اظهار کرد: هوای کنونی تهران قسمتی نیمه ابری با بیشینه دمای 15 و کمینه منفی 6 درجه سانتیگراد در 24 ساعت گذشته اعلام شده است. 


آزادی گفت:هوای تهران برای 24 ساعت اول صاف در پاره ای نقاط غبار محلی در بعدازظهر رشد ابر در ارتفاعات، 24 ساعت دوم صاف درپاره ای نقاط غبار صبحگاهی در بعد ازظهر رشد ابر در ارتفاعات و 24 ساعت سوم صاف در پاره ای نقاط غبار محلی در بعد ازظهر رشد ابر در ارتفاعات پیش بینی شده است، دمای کنونی تهران 15 درجه سانتیگراد و جهت باد جنوبی گزارش شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :