موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/47993 :کد

0

هشدارسناتور آمریکادرباره تعجیل اروپا درهمکاری تجاری با ایران

  چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۹:۴۹
تعداد بازدید : ۲۴۴   
 تحلیل ایران -هشدارسناتور آمریکادرباره تعجیل اروپا درهمکاری تجاری با ایران

یک سناتور ارشد دموکرات آمریکا به شرکت‌های اروپایی هشدار داد که برای آغاز همکاری تجاری با ایران پس از لغو تحریم‌های بین المللی، عجله نداشته باشند.

یک سناتور ارشد دموکرات آمریکا به شرکت‌های اروپایی هشدار داد که برای آغاز همکاری تجاری با ایران پس از لغو تحریم‌های بین المللی، عجله نداشته باشند.

 

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرگزاری تسنیم، کریس کونز سناتور دموکرات آمریکایی در مطلبی که در روزنامه گاردین منتشر شده، نوشته است: در حالی که هر معامله تجاری با ایران ذاتا خطرناک نیست ولی من نگران هستم که در برخی محافل، توافقنامه هسته‌ای به عنوان چیزی کمتر از ممانعت ایران برای دستیابی به سلاح اتمی در نظر گرفته می شود و بیشتر این توافقنامه را یک فرصت تجاری می دانند.


وی در ادامه افزود: عزم برخی کشورها برای همکاری اقتصادی با رژیم ایران نباید ما را از اجرای تعهدات مهم ایران برای محدود کردن برنامه اتمی، بازدارد.


کونز عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا است که از توافقنامه هسته‌ای با ایران حمایت کرده ولی خواستار احتیاط در زمینه اجرای آن شده است.


این سناتور آمریکایی به اروپا نسبت به هرگونه عجله برای آغاز روابط اقتصادی و تجاری با ایران هشدار داده است. وی نوشته است: همگی ما باید به یاد داشته باشیم که مهمترین قراردادی که با ایران تاکنون امضا شده است، توافقنامه هسته ای است. تا زمانی که این قرارداد را اجرا کنیم، نباید برای امضای قراردادهای جدید عجله داشته باشیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :