موضوعات ‌مرتبط: فناوری نرم افزار

a/48037 :کد

0

حفره امنیتی جدید ویندوز ۱۰

  چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۶:۴۱
تعداد بازدید : ۲۳۹   
 تحلیل ایران -حفره امنیتی جدید ویندوز ۱۰

با وجود حفره امنیتی مرورگر جدید مایکروسافت اج، در ویندوز ۱۰، اطلاعات شما حتی در حالت خصوصی (Private Mode) نیز، هک خواهند شد.

با وجود حفره امنیتی مرورگر جدید مایکروسافت اج، در ویندوز 10، اطلاعات شما حتی در حالت خصوصی (Private Mode) نیز، هک خواهند شد.


 به گزارش تحلیل ایران، با اینکه مدت‌زمان زیادی از عرضه‌ی ویندوز 10 به بازار می‌گذرد، هنوز هم شاهد حفره‌های امنیتی در این سیستم‌عامل هستیم. این بار حفره امنیتی در مرورگر جدید مایکروسافت وجود دارد. 

مرورگر جدید مایکروسافت که در ویندوز 10 جایگزین مرورگر اینترنت اکسپلورر شده است در زمینه امنیتی قابل‌اعتماد نیست. اکثر مرورگرهای محبوب مانند سافاری، فایرفاکس و کروم ثابت می‌کنند که هیچ‌یک از آن‌ها اطلاعات را در حالت مرور امن یا حریم خصوصی ذخیره نمی‌کنند، ولی در مورد مرورگر اج اوضاع متفاوت است.

 تحقیقات انجام‌شده نشان می‌دهد که مرورگر جدید اج، بدون در نظر گرفتن حالتِ مرور امن، تمام اطلاعات جست‌وجوی شما را در یک حافظه‌ی نهان وب، ذخیره می‌کند. 

به گفته مایکروسافت، این مشکل در به‌روزرسانی مرورگر جدید اصلاح‌شده است؛ اما اکنون مشخص‌شده که موضوع بدتر شده است؛ زیرا بعد از اجرای به‌روزرسانی، مرورگر نه‌تنها به ذخیره‌سازی اطلاعات در حالت مرور امن ادامه می‌دهد بلکه این اطلاعات را در تب تاریخچه (History) نیز نمایش می‌دهد که به‌آسانی در اختیار همه قرار می‌گیرد. 

چیزی که شگفت‌آور است این‌که باگ جدید تنها در معدودی از رایانه‌ها ظاهرشده و به نظر می‌رسد که همه نسخه‌های ویندوز 10 آسیب‌ندیده باشند.

 منبع:مشرق
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :