موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/48097 :کد

0

بسیاری از خواسته‌های اصلاحی انگلیس بجاست

  چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۱:۳۴
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -بسیاری از خواسته‌های اصلاحی انگلیس بجاست

صدر اعظم آلمان در بیانیه‌ای در پارلمان آلمان بسیاری از خواسته‌های اصلاحی انگلیس از اتحادیه اروپا را بجا و قابل درک دانست.

صدر اعظم آلمان در بیانیه‌ای در پارلمان آلمان بسیاری از خواسته‌های اصلاحی انگلیس از اتحادیه اروپا را بجا و قابل درک دانست.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان در بیانیه دولتی در پارلمان آلمان موضع خود درباره سیاست پناهندگان و درخواست های اصلاحی انگلیس را شفاف کرد.

 

وی همچنین درباره عملیات ناتو برای حمایت از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا در دریای اژه گفت: ما تصمیم گرفته ایم که شرایط در دریای اژه را بهبود بخشیم. ناتو باید نظارت سیستماتیک در دریای اژه را بر عهده گیرد. ما باید یاد بگیریم که همچنین از مرزهای دریایی خود دفاع کنیم.

 

تاکید مجدد بر ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه

 

مرکل همچنین به مسئله سوریه و گفتگوهایی که در کنفرانس امنیتی مونیخ در این باره انجام شده پرداخته و در راستای توافقات انجام شده درباره سوریه از وزیر امور خارجه آلمان تشکر کرده و گفت: طبق این توافق برخی از شهرهای سوریه با اقلام امدادی تامین می شوند. اما شرایط مانند سابق مایوس کننده است.


وی افزود: شرایط در سوریه غیر قابل تحمل است. باید مناطقی وجود داشته باشد که در آن هیچ پروازی صورت نگیرد. به این ترتیب مرکل مجددا بر خواسته خود برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه تاکید کرد.

 

وی مسئله پناهندگان را یک وظیفه واقعا تاریخی ارزیابی کرده و بر لزوم حمایت از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرده و درباره بستن مرزهای یونان- مقدونیه بلغارستان و عواقب آن برای یونان و اتحادیه اروپا هشدار داد.

 

مرکل آینده انگلیس در اتحادیه اروپا را یک موضوع غالب دانست که در نشست اتحادیه اروپا به آن پرداخته خواهد شد.

 

مرکل همچنین درباره لزوم کاهش ملموس پناهندگان سخن گفته و در این راستا به سه هدف مهم اشاره کرد که عبارت بودند از مبارزه با دلایل پناهندگی، ایجاد دوباره مرزهای خارجی اتحادیه اروپا و تقسیم منظم و از روی قاعده پناهندگان در اتحادیه اروپا.

 

صدر اعظم آلمان با نگاهی به بحران های فراوان و درگیری هایی که بی واسطه به آلمان و قاره اروپا مربوط می شود گفت: حالا ما یک روی کاملا متفاوت جهانی سازی را احساس می کنیم.

 

مرکل انتظارات از نشست اتحادیه اروپا در روزهای پنج شنبه و جمعه برای حل مسئله تقسیم پناهندگان را پایین آورده و گفت: چنین تصمیمی وجود نخواهد داشت. بیشتر به این مسئله پرداخته خواهد شد که ما تا چه حد در مبارزه با دلایل پناهندگی پیش رفته ایم.

 

وی افزود: اتحادیه اروپا خود را مضحکه می کند اگر در این باره ( تقسیم پناهندگان) بحث کند؛ تا وقتی که هنوز تقسیم توافق شده حدود 160 هزار پناهنده در بین کشورهای عضو حتی در مراحل ابتدایی آن انجام نشده است.

 

اروپا در مسئله پناهندگان با آزمونی تاریخی روبروست

 

مرکل تصریح کرد: هدف مشترک ما این است که شمار پناهندگان را به صورت محسوس و پایدار کاهش دهیم تا به این ترتیب بتوانیم به انسان هایی که به کمک های ما نیازمندند حمایت کنیم.

 

وی همچنین بر تلاش های ترکیه- اروپایی برای مبارزه گسترده با دلایل پناهندگی و حمایت از مرزهای خارجی اروپا تاکید کرده و آن را پیش شرطی برای کاهش مهاجرت های غیر قانونی و طرح تقسیم پناهندگان در این اتحادیه دانست.

 

مرکل همچنین تصریح کرد که اروپا در مسئله پناهندگان با آزمونی تاریخی روبرو است.

 

وی همچنین گفت در ضمن من باید به این مسئله اشاره کنم که با وجود همه نظر سنجی های انتقادی بیش از نود درصد همه مردم آلمان همچنان بر این عقیده اند که کسی که از ترور، جنگ و تعقیب فرار می کند باید در آلمان امکان پذیرش و حمایت را داشته باشد.

 

بسیاری از خواسته های اصلاحی انگلیس بجا است

 

مرکل در بخش دیگری از سخنانش به مسئله درخواست های اصلاحی انگلیس پرداخته و گفت: بسیاری از خواسته های انگلیس بجا و قابل فهم است. مسئله منافع خاص انگلیس مطرح نیست.

 

موضوع میل به رقابت و شفافیت بیشتر و درخواست برای این منظور که کشورهایی که عضو منطقه یورو نیستند مورد تبعیض قرار نگیرند و نادیده گرفته نشوند مطرح است.

 

وی همچنین حذف مشوق های نادرست در سیستم های اجتماعی که از دیگر خواسته های انگلیس است را بجا دانست و گفت: این مسلم است که هر کشوری باید در شرایطی باشد که از سیستم اجتماعی خود حمایت کند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :