موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/48122 :کد

0

واشنگتن:به بازماندگان انفجار آنکارا تسلیت می‌گوییم

  چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۳:۳۸
تعداد بازدید : ۱۳۲   
 تحلیل ایران -واشنگتن:به بازماندگان انفجار آنکارا تسلیت می‌گوییم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اولین واکنش رسمی به انفجار تروریستی امشب آنکارا، به بازماندگان کشته‌های این حادثه و مجروحان تسلیت گفت و از مردم آمریکا خواست که از سفر به منطقه پرهیز کنند.

 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اولین واکنش رسمی به انفجار تروریستی امشب آنکارا، به بازماندگان کشته‌های این حادثه و مجروحان تسلیت گفت و از مردم آمریکا خواست که از سفر به منطقه پرهیز کنند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، «مارک تونر» معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ساعاتی پس از انفجار تروریستی آنکارا، به این واقعه واکنش نشان داد و پرهیز آمریکایی‌ها از سفر به «منطقه» را خواستار شد.

 

در انفجار تروریستی امشب آنکارا، یک ماشین بمب‌گذاری شده در کنار اتوبوس حامل نیروهای ارتش در کنار منفجر شد و بر اساس آماری که تا این ساعت منتشر شده، 28 نفر کشته شدند.

 

مارک تونر در واکنش به این حادثه گفت: «به بازماندگان و مجروحان این حادثه تسلیت می‌گوییم؛ خبرهای اولیه در خصوص وسعت و شدت این حادثه منتشر شده و گزارشی از برعهده گرفته شدن مسئولیت این اقدام، در دست نیست.»

 

سخنگو پس از تسلیت گفتن به ملت ترکیه، به ملت خود پرداخت و گفت که سفارتخانه آمریکا در حال بررسی موضوع است تا صدمه دیدن یا ندیدن اتباع ایالات‌متحده در این حادثه، مشخص شود.»

 

وی به آمریکایی‌ها اطمینان داد که خدمات کنسولی در سفارتخانه آمریکا در آنکارا به آمریکای‌ها ارائه می‌شود ولی هشدار داد که «مردم به منطقه سفر نکنند.»

 

تونر در خصوص حملات توپخانه‌ای ترکیه به خاک سوریه هم سخن گفت و مدعی شد بر اساس گزارشی که به واشنگتن رسیده، این حملات قطع شده؛ سخنگو البته از زمان دقیق قطع حملات اطلاعی نداشت.

 

یکی از خبرنگاران سوالی در خصوص ربوده شدن مواد رادیواکتیو از پالایشگاه شرکت آمریکایی «ودرفورد» در بصره پرسید.

 

مارک تونر پاسخ داد: «از این مطلب آگاهی داریم اما شواهدی مبنی بر دستیابی داعش به این مواد در دست نیست.»

 

رویترز امشب گزارش داده بود که احتمال دستیابی داعش به این مواد و ساخت بمب کثیف توسط این گروه تروریستی، دور از انتظار نیست.

 

منبع:خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :