موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/48144 :کد

0

اوباما: ترامپ هیچ وقت رئیس جمهور نخواهد شد

  پنجشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۲:۰۷
تعداد بازدید : ۷۰۵   
 تحلیل ایران -اوباما: ترامپ هیچ وقت رئیس جمهور نخواهد شد

اوباما در پاسخ به سوال خبرنگاران در نشست اقتصادی «آسه آن» گفت، آمریکایی های واجد شرایط رأی دادن هرگز او (ترامپ) را انتخاب نخواهند کرد چرا که «آنها می دانند که ریاست جمهوری شغل جدّی است.»

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا ضمن رد احتمال انتخاب «دونالد ترامپ»، نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به عنوان رئیس جمهور این کشور گفت، آمریکایی ها عاقل تر از آن هستند که به «ترامپ» رأی دهند.


به گزارش تحلیل ایران ،اوباما در نشست خبری در شهر ساحلی «رانچو میراژ» ایالت کالیفرنیا پس از دیدار با رهبران جنوب شرق آسیا در نشست «اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا» (آسه آن) گفت: «هنوز هم بر این باورم آقای «ترامپ» رئیس جمهور نخواهد شد.»


اوباما افزود: «دلیل من این است که ایمان زیادی به مردم آمریکا دارم. ریاست جمهوری حرفه جدی است؛ اجرای یک برنامه تلویزیونی نیست.»


«دونالد ترامپ» نامزد حزب جمهوری خواه آمریکا هم اکنون در رقابت میان جمهوری خواهان پیشتاز است. وی که یک سرمایه دار میلیارد است به تازگی پیروز انتخابات مقدماتی نیوهمپشایر شده و پیشتاز نظرسنجی ها در ایالت کارولینای جنوبی است. جمهوری خواهان قرار است روز شنبه در این ایالت رأی گیری کنند.


اوباما در پاسخ به سوال خبرنگاران در نشست اقتصادی «آسه آن» گفت، آمریکایی های واجد شرایط رأی دادن هرگز او (ترامپ) را انتخاب نخواهند کرد چرا که «آنها می دانند که ریاست جمهوری شغل جدّی است.»


اوباما گفت: «ریاست جمهوری، برآورده کردن امیال نیست؛ کاری نیست که با انجام آن به صدر خبرها بیایید. گاهی اوقات، شما باید تصمیمات سختی بگیرید، حتی اگر آن تصمیمات به مذاق مردم خوش نیاید.»


ترامپ نیز در واکنش به این اظهارات رئیس جمهور آمریکا، روز چهارشنبه (28 بهمن) در صفحه توئیتر خود نوشت: «اوباما بدترین رئیس جمهور تاریخ آمریکاست.»

 

ترامپ همچنین سه شنبه عصر (27 بهمن) در مراسمی در شهر «بوفورد» ایالت «کارولینای جنوبی» گفت، اینکه رئیس جمهوری که خودش ضربه زیادی به این کشور زده است از آدم انتقاد کند، «تعریف و تمجید بزرگی» است.


نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا ادعا کرد: «وی (اوباما) به عنوان رئیس جمهور این کشور افتضاح به بار آورده است.»


وی افزود: «شما خوش شانس هستید که من در انتخابات قبلی که رامنی هم نامزد شده بود، شرکت نکردم، چرا که فقط همان یک دوره رئیس جمهور می شدید.»


ترامپ، نامزد پیشتاز حزب جمهوری‌خواه در آغاز تبلیغات انتخاباتی خود اتهامات متعددی به مهاجران غیرقانونی مکزیکی نسبت داد و آنها را فروشندگان مواد مخدر و «متجاوز جنسی» خواند.

وی گفت، در صورتی که رئیس جمهور شود، 11 میلیون مهاجر غیرقانونی که در آمریکا کار می کنند، به کشورشان باز خواهد گرداند.


وی همچنین وعده داد، مهاجران غیرقانونی را اخراج خواهد کرد و دیواری در مرز آمریکا- مکزیک خواهد ساخت. افزون بر این، وی پیشنهاد لغو حق مشروط شهروندی به کسی که در خاک آمریکا متولد شود را داد.


در پی حمله مرگباری که به تازگی در کالیفرنیا رخ داد، ترامپ ممنوعیت کامل ورود مسلمانان را به آمریکا خواستار شده بود.


او در بیانیه‌ای اعلام کرد «تا زمانی که نمایندگان کشور ما دریابند اوضاع از چه قرار است»، باید از ورود مسلمانان به آمریکا جلوگیری شود.


در جریان این حمله تروریستی، دو مهاجمی که گفته می‌شود از حامیان گروه تروریستی داعش بودند با حمله به یک مرکز توان‌بخشی در منطقه سن برناردینوی کالیفرنیا دست کم 14 تن را کشتند و 21 تن دیگر را مجروح کردند.

منبع : پرس تی وی

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :