موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/48386 :کد

0

عربستان درباره تصمیم خودبرای حمله زمینی به سوریه توضیح دهد

  پنجشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۱:۳۳
تعداد بازدید : ۱۸۰   
 تحلیل ایران -عربستان درباره تصمیم خودبرای حمله زمینی به سوریه توضیح دهد

معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد، مسکو انتظار دارد عربستان سعودی درخصوص طرح خود برای حمله زمینی به سوریه به ادعای مبارزه با داعش، توضیحاتی ارائه دهد.

معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد، مسکو انتظار دارد عربستان سعودی درخصوص طرح خود برای حمله زمینی به سوریه به ادعای مبارزه با داعش، توضیحاتی ارائه دهد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از «ایتار تاس»، «میخائیل بوگدانف» معاون وزیر خارجه روسیه، امروز- پنجشنبه- گفت: روسیه انتظار دارد عربستان سعودی درباره تصمیم خود برای مشارکت در عملیات «ضد تروریسم» در سوریه، توضیحاتی ارائه دهد.

 

در پی پیشروی ارتش سوریه در حلب، عربستان و ترکیه به عنوان مهم‌ترین حامیان منطقه‌ای گروه‌های تروریستی تصمیم خود برای تجاوز به سوریه را مطرح کردند. رژیم سعودی در راستای اجرایی کردن این اقدام خود، چند فروند جنگنده هم به پایگاه «اینجرلیک» ترکیه اعزام کرد. رژیم سعودی همچنین از سه‌شنبه گذشته رزمایش موسوم به «رعد شمال» را در استان «حفر الباطن» در شمال شرق عربستان - نزدیک مرز عراق و کویت- آغار کرده است. پاکستان و 20 کشور دیگر با حدود 250 هزار نیروی نظامی در این رزمایش شرکت دارند که برجسته‌ترین آنها امارات، مصر، اردن، سودان و یمن هستند.

 

در این جهت، تحلیل‌گران رسانه‌ای و ناظران سیاسی وابسته به رژیم سعودی، هدف از این مانور نظامی را تلاش عربستان برای کسب آمادگی به منظور حمله زمینی به سوریه از سمت اردن و ترجیحا از حاشیه مرزی عراق می‌دانند.

 

در واقع، عربستان سعودی در پوشش جنگ با داعش، قصد دارد مواضع ارتش سوریه را هدف قرار دهد و صحنه سیاسی و میدانی را پس از پیروزی‌های ارتش سوریه، به نفع گروه‌های تروریستی تغییر دهد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :