موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/48471 :کد

0

تاریخ از سرگیری مذاکرات صلح سوریه واقع گرایانه نیست

  جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۷:۵۹
تعداد بازدید : ۱۷۰   
 تحلیل ایران -تاریخ از سرگیری مذاکرات صلح سوریه واقع گرایانه نیست

یک روزنامه سوئدی از استفان دمیتسورا نماینده سازمان ملل در امور سوریه نقل کرده است که تعیین تاریخ ۲۵ فوریه (ششم اسفند)برای ازسرگیری مذاکرات صلح بین دولت و جناح های مخالف سوریه، گزینه واقع گرایانه نیست.

یک روزنامه سوئدی از استفان دمیتسورا نماینده سازمان ملل در امور سوریه نقل کرده است که تعیین تاریخ 25 فوریه (ششم اسفند)برای ازسرگیری مذاکرات صلح بین دولت و جناح های مخالف سوریه، گزینه واقع گرایانه نیست.

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرگزاری رویترز از استکهلم ، روزنامه سونسکا داگبلادت از قول دمیتسورا نوشت : 'من نمی توانم به طور واقع گرایانه دعوت نامه های برای انجام مذاکرات تازه در ژنو در25 فوریه بفرستم ولی ما قصد داریم به زودی این کار را انجام دهیم.'


وی گفت : ما برای آمادگی به ده روز وقت نیاز داریم. ولی این مذاکرات در صورت تداوم کمک های بشردوستانه اضطراری و برقراری آتش بس می تواند موفقیت آمیز باشد.'


دمیتسورا دور اول مذاکرات در سوم فوریه را به حال تعلیق در آورده و گفت : کارهای بیشتری از جانب قدرت های بزرگی که بانی این مذاکرات هستند باید انجام شود. 


قدرت های بین المللی طی هفته جاری با تلاش برای ترک مخاصمات در جنگ داخلی پنج ساله سوریه موافقت کردند. روسیه گفته است که امید دارد یک آتش بس در روز جمعه پس از ملاقات مقامات نظامی امریکا و روسیه برقرار شود.

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :