موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/48482 :کد

0

احتمال دسترسی داعش به سلاح شیمیایی وجود دارد

  جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۸:۴۳
تعداد بازدید : ۲۴۲   
 تحلیل ایران -احتمال دسترسی داعش به سلاح شیمیایی وجود دارد

وزیر دفاع آمریکا گفت: نیروهای بین المللی به رهبری آمریکا در حال تحقیق درباره دسترسی تروریستهای داعش به سلاح شیمیایی هستند.

وزیر دفاع آمریکا گفت: نیروهای بین المللی به رهبری آمریکا در حال تحقیق درباره دسترسی تروریستهای داعش به سلاح شیمیایی هستند.

 

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزیر دفاع آمریکا گفت: احتمال دسترسی تروریست های داعش به سلاح شیمیایی زیاد است و این مسئله را زیر نظر داریم.


وی افزود: نیروهای بین المللی به رهبری آمریکا در حال تحقیق درباره دسترسی تروریستهای داعش به سلاح شیمیایی هستند و در صورت کشف این موضوع اقدامات لازم را انجام خواهند داد.


وزیر دفاع آمریکا در ادامه یادآور شد: شواهدی وجود دارد که نشان می دهد داعش به ترکیباب شیمیایی رژیم صدام دست پیدا کرده است و احتمال ساخت سلاحهای شیمیایی وجود دارد.


جان برنان رئیس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا یکشنبه در اظهارات مشابهی گفته بود که گروه تروریستی داعش توانایی ساخت سلاح‌های شیمیایی را دارد.


خبرگزاری رویترز نیز روز چهارشنبه از سرقت ۱۰ گرم مواد خطرناک رادیو اکتیو در عراق خبر داد. این مواد در نوامبر گذشته به سرقت رفته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :