موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/48509 :کد

0

آمریکا سرانجام از لبه پرتگاه سقوط می‌کند

  جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۱:۵۴
تعداد بازدید : ۱۵۹   
 تحلیل ایران -آمریکا سرانجام از لبه پرتگاه سقوط می‌کند

نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا می‌گوید این کشور اکنون در لبه پرتگاه قرار گرفته است و اگر سیاست بازی های دو حزب اصلی آمریکا به همین منوال پیش برود، آمریکا سرانجام سقوط خواهد کرد.

نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا می‌گوید این کشور اکنون در لبه پرتگاه قرار گرفته است و اگر سیاست بازی های دو حزب اصلی آمریکا به همین منوال پیش برود، آمریکا سرانجام از لبه آن پرتگاه سقوط خواهد کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، بن کارسون در نشست تاون هال (تالار شهر) در شهر گرینویل در ایالت کارولینای جنوبی، در ادامه گفتگو با اندرسون کوپر، مجری سی ان ان و در پاسخ به سؤال های رأی دهندگان گفت: جمعیت آمریکا تنها 330 میلیون نفر است، که البته جمعیت زیادی به نظر می رسد، اما جمعیت چین، 1.4 دهم میلیارد نفر و جمعیت هند، 1.1 دهم میلیارد نفر است و ما باید با این کشورها در صحنه جهانی رقابت کنیم. از اینرو، ما نباید هیچیک از مردم خود را هدر دهیم.

 

مثلاً به هیچ وجه منطقی نیست که در آمریکا 20 درصد از کسانی که وارد دبیرستان ها می شوند، قادر نیستند تحصیلات خود را تمام کنند و دیپلم دبیرستان بگیرند. این در حالی است که ما در عصر فناوری و اطلاعات قرار داریم.

 

بن کارسون افزود: این اصلاً برای ما خوب نیست که با 5 درصد از جمعیت جهان، 25 درصد از زندانیان دنیا را داشته باشیم. ما باید مراقب باشیم که جوانان مان به راه های خلافی که منجر به حبس یا اخراج از دبیرستان می شود، نروند، وگرنه مخارج این افرادِ محبوس یا بیکار در نهایت به گردن خود ما خواهد بود. ما نباید هیچ یک از مردم خود را هدر دهیم، زیرا آنان می توانند عضو مالیات پرداز و مولدِ جامعه باشند و شاید یکی از آنان درمان سرطان را کشف کند یا منبع جدیدی از انرژی را بیابد که مشکلات انرژی ما را حل کند.

 

وی اذعان کرد: علت این که من نامزد ریاست جمهوری شدم این نبوده است که صرفاً دنبال شغلی برای خود می گشتم، زیرا من شغلی بسیار سخت و دشوار به عنوان جراح اعصاب داشته ام و اکنون هیچ نیاز به شغل دیگری ندارم، بلکه علت ورود من به این رقابت این بوده است که من احساس می کنم کشورِ ما در لبه پرتگاهی قرار گرفته است و نزدیک است که از لبه این پرتگاه سقوط کند.

 

این نامزد حزب جمهوری خواه آمریکا تاکید کرد: اگر ما -هیچ فرقی نمی کند که دموکرات یا جمهوری خواه باشیم- به همان سیاست بازی های سابق و همان روش معمول ادامه دهیم و اگر شرایط به همین منوال پیش برود، آمریکا سرانجام از آن لبه پرتگاه پایین خواهد افتاد.


بن کارسون گفت: ما باید موتور اقتصادی آمریکا را -که در تاریخ بی نظیر بوده است- بار دیگر به حرکت درآوریم و من در این زمینه ایده های بسیار خوبی دارم. برای من بسیار دشوار خواهد بود که در دولتی خدمت کنم که همان فلسفه و دیدگاه مرا برای هویت و آینده ای آمریکا ندارد.

 

کارسون تصریح کرد: سامانه قضایی و محاکم جنایی آمریکا متعادل نیست است. تعداد زندانیان در آمریکا واقعاً بیش از حدِ معقول است. کسانی که هیچ جرمِ خشونت آمیزی مرتکب نشده اند به زندان ها فرستاده می شوند و در آنجا خشونت را می آموزند و سپس به جامعه، در حالی که خطرناک تر شده اند، برمی گردند. مزید بر علت این است که سامانه قضایی ما میان مجرمان و افرادی که مشکلات روحی-روانی دارند، تمیز قائل نمی شود.

 

وی افزود: این در حالی است که این گونه اشخاص که دارای مشکلات روانی هستند، نباید زندانی شوند، بلکه باید در مراکز نگه داری از بیماران روانی بستری شود. محبوس کردن بیماران روانی در زندان های آمریکا به هیچ وجه منطقی نیست، زیرا بیماران روانی، پس از زندانی شدن در میان جنایتکاران، به افرادی خشن که دارای مشکلات روانی نیز هستند، تبدیل می شوند که برای جامعه بسیار خطرناک خواهند بود.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :