موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/48564 :کد

0

مواضع دولت درباره رکود و خروج از آن تناقض‌آمیز است

  جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۶:۰۴
تعداد بازدید : ۱۲۶   
 تحلیل ایران -مواضع دولت درباره رکود و خروج از آن تناقض‌آمیز است

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه رای دادن به افرادی که کوچکترین زاویه‌ای با نظام دارند درست نیست، گفت: در سخنان دولت تناقض‌هایی در بخش رکود یا خارج شدن از آن وجود دارد.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه رای دادن به افرادی که کوچکترین زاویه‌ای با نظام دارند درست نیست، گفت: در سخنان دولت تناقض‌هایی در بخش رکود یا خارج شدن از آن وجود دارد.

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی در نماز جمعه امروز کرج با اشاره به اینکه اهل تقوا در همه مراحل زندگی از هدایت‌های قرآن کریم بهره‌مند هستند، اظهار داشت: هیچ باطل و اختلافی در کتاب آسمانی قرآن کریم وجود ندارد.

وی با بیان اینکه اهل تقوا همواره با قرآن کریم انس می‌گیرند و هدف اجتماعی و انسانی انبیا از آوردن قوانین الهی برپا کردن قسط و عدل بوده است، خاطرنشان کرد: باید در راستای تحقق عدالت اجتماعی توازن معیشتی در جامعه برقرار باشد.

خطیب نماز جمعه کرج با اشاره به تجمل‌گرایی و اشرافی‌گری برخی افراد که درصدد هستند با این موارد داشته ‌ای خود را به رخ مردم و دیگران بکشند، تصریح کرد: ظلم اقتصادی بزرگترین ظلم‌ها است که این امر توسط اسراف‌کاران پدیدار می‌شود.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اسراف در جامعه و تقسیم نابرابر ثروت، مایه تضیع اموال عمومی و نعمت الهی است، گفت: مصرف باید تحت کنترل عموم مردم باشد چرا که اسراف مقدمه تجمل و اشرافی‌گرایی است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با تاکید بر اینکه اهل تقوا خدا را دوست دارند و خداوند نیز دوستدار این افراد است، اظهار داشت: اهل تقوا در کلیه بخش‌های مختلف زندگی باید برای خود دارای حریم باشند.

وی با اشاره به اینکه طبق برخی روایات روز 13 جمادی الاولی  شهادت حضرت فاطمه (س) است، افزود: علی رغم اینکه زندگی آن  حضرت در دنیا کوتاه بود اما برای بشریت در بخش‌های مختلف روش زندگی، مشی سیاسی، رعایت مسائل اقتصادی  و روش‌های علمی برای مردم الگو شد.

آیت الله حسینی‌همدانی تصریح کرد: حضرت زهرا(س) در طول زندگی با برکت خود در برخورد با اطرفیان حساب شده عمل می کرد و توصیه می‌شود مردم بیشتر به خطبه آن حضرت دقت نظر داشته باشند و سخنرانان در این ایام به ترجمه محتوای این خطبه بپردازند.

وی با اشاره به اینکه حضرت فاطمه (س) حتی پیکر مطهر خود را ابزاری برای رسوایی دشمنان قرار داد، اظهار داشت: وی برای مقابله با انحراف در رهبری در جامعه از فعالیت دریغ نکرد و مانند سپری محکم از امامت دفاع کرد و در یک جمله می‌توان به این نکته نیز اذعان داشت که یک زن مقابل طاغوت زمان خود ایستاد و قیام کرد.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه باید دید در این زمانه چه میزان فرمانبر ولی فقیه خود هستیم و در راستای احقاق حق دیگران تا چه حد از امیال خود می‌گذریم، گفت: مقام معظم رهبری دیده بان جامعه است، باید به گرای ایشان در رابطه با دشمن دقت نظر شود چرا که در صورت عدم توجه به رهنمودهای رهبری جامعه خسارات فراوانی را متحمل می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز اظهار داشت: مقام معظم رهبری در دیدار خود با مردم تبریز باری دیگر به نکته و مبحث مهم شورای نگهبان تاکید داشتند که دشمن درصدد است برای تخریب این نهاد ارزشی جریان سازی‌های خاصی انجام دهد.

وی با تاکید بر اینکه به طور قطع حمله کنندگان به شورای نگهبان از آرمان‌های نظام و انقلاب اسلامی فاصله گرفته‌اند، بیان کرد: عده‌ای به شورای نگهبان می‌تازند و برخی کاندیدا در مجلس شورای اسلامی و خبرگان به جای اعلام برائت به خدمات آن فرد اشاره می‌کنند که این جواب خطرناک است.

امام جمعه کرج با بیان اینکه عدم اعلام برائت نسبت به این افراد نشان دهنده محبت داشتن به افرادی است که با نظام زاویه دارند که این مهم ابتدای نفوذ است، یاداور شد: رای دادن به افرادی که کوچکترین زاویه‌ای با نظام دارند و در مواقع ضروری بجای دفاع از نظام تنها سکوت کردند، درست نیست.

وی با بیان اینکه علی‌رغم اینکه این کاندیدا از فیلتر شورای نگهبان گذر کرده‌اند اما مردم باید دقت نظر لازم را نسبت به آن‌ها داشته باشند چرا که نسبت به افرادی که با نظام زاویه دارند اعلام انزجار نکرده‌اند، افزود: انتخابات پیش رو از جهات مختلف و مسائل داخلی و خارجی دارای اهمیت ویژه‌ای است.

وی با با بیان اینکه برنامه‌هایی که استکبار علیه ایران در صحنه جهانی در دستور کار دارد بسیار گسترده است، افزود: آمریکایی‌ها به دنبال برقراری نظام و آرامش مورد نظر خود در منطقه هستند که توافق هسته‌ای تنها یک بخش از برنامه‌های کلان آن ها بشمار می‌رود، یکی از اهداف مشخص این آرامش، تامین امنیت رژیم غاصب است که در سایه این امنیت انرژی منطقه را تصاحب کرده و لیبرالیسم را توسعه دهند.

خطیب نماز جمعه کرج تاکید کرد: نظریه پردازان امریکایی قائل هستند چنانچه غرب بتواند عناصری از خود را در درون نهادهای اصلی نظام اسلامی وارد کند، جمهوری اسلامی را مهار کرده و منافع آن‌ها تامین می‌شود از این رو برای انتخابات برنامه دارند و کمترین هدف آن ها درست کردن گرفتاریهای داخلی برای از دست رفتن فرصت و توقف رشد علمی و توسعه همه جانبه کشور است، به همین سبب باید بصیر باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه باید بصیرت لازم در رای به کاندیدای مورد نظر را در دستور کار داشته باشیم، اظهار داشت: مهم ترین خطر در مسیر راه ما جریان غربگرا و وابسته است، افرادی که خود را آمان‌گرا و اصول‌گرا می‌دانند اما در حقیقت این گونه نیستند.

وی با تاکید بر اینکه کسانی که به کانون‌های قدرت وابسته هستند تلاش جدی دارند جریان اصیل و ناب انقلابی را از میدان خارج کنند، تصریح کرد: باید به تذکرات رهبری خوب گوش کنیم و در زندگی خود بکار بندیم.

خطیب نماز جمعه کرج با بیان فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اگر مجلسی درست شود که دنبال حاکمیت اشرافی گری باشد مملکت را بدبخت می‌کند، بیان کرد: در رای به کاندیدای مورد نظر باید به عملکرد و نحوه  خرج کردن آن‌ها و اینکه در طول مدت زندگی خود با چه کسانی ارتباط داشته‌اند؛ توجه کرد.

وی با تاکید بر اینکه دشمن درصدد است به دستگاه‌های تصمیم ساز کشور نفوذ پیدا کند از این رو باید با بصیرت در مقابل این توطئه  برخاست تا پروژه نفوذ خنثی شود، گفت: برخی کاندیدا علی رغم اینکه هنوز به مجلس شورای اسلامی راه پیدا نکرده‌اند اما سخن از یک دست شدن مجلس و بردن پرونده فتنه به شورای امنیت ملی کشور می‌گویند و برای نظام خط و نشان می‌کشند از این رو مردم باید با بصیرت وارد میدان شوند.

آیت‌الله حسینی همدانی با بیان اینکه وزارت خارجه آمریکا به دنبال آزادی سران فتنه  است و برخی نیز از درون کشور نغمه این مهم را سر می‌دهند، افزود: به طور قطع استکبار جهانی و دشمنان کشور دلشان برای ملت نسوخته و تنها اهداف خود را دنبال می‌کنند.

امام‌جمعه کرج با اشاره به اینکه مردم با حضور خود در پای صندوق‌های رای جوابی قاطع و عملی به این افکار و اقدامات داده و همواره شعار کوبنده مرگ بر آمریکا را سر می‌دهند، اظهار داشت: کلیه موارد مذکور مطرح شده باید در سطح استان مطرح شود، بنده به عنوان نماینده ولی‌فقیه در استان البرز همانند مقام مظعم رهبری از بیان حقیقت خسته نمی‌شوم.

وی با تاکید بر اینکه انتخابات جلوه حضور و مشارکت برای تعیین و تکلیف آرمان‌های انقلاب و نظام است، تصریح کرد: مردم همیشه حاضر در صحنه این بار نیز علی رغم میل جبهه استکبار و هواداران داخلی خود با حضور در عرصه انتخابات چشم دشمنان کشور و اسلام را کور می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با تاکید بر لزوم رعایت اخلاق و اصل قانون توسط نامزدهای انتخاباتی و همچنین عدم تخریب رقبا، گفت: باید سخنان ایجابی بیان و از طرح سخنان سلبی خودداری شود.

وی با اشاره به اقدام خوب شهرداری و سازمان زیباسازی کرج به سبب ایجاد فضاهای تبلیغاتی برای کاندیدا در سطح شهر، اظهار داشت: کاندیدا باید از این فضا برای تبلیغات خود استفاده کنند و برخی نیز نسبت به تخریب آن وارد عمل نشوند.

خطیب نماز جمعه شهر کرج با بیان اینکه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در استانه انتخابات نباید مبحث مهم اقتصاد مورد غفلت واقع شود، بیان کرد: باید مبحث مهم اشتغال، بیکاری، تورم و اقتصاد مورد توجه نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در سخنان دولت تناقض‌هایی در بخش رکود یا خارج شدن از رکود وجود دارد، گفت: اول اردیبهشت سال جاری لایحه خروج از رکود در مجلس تصوب شد، 15 شهریور مبحث خروج از رکود مطرح، 13 مهرماه 4 وزیر طی نامه‌ای به رئیس جمهور اعلام کردند رکود در آستانه بحران است و بعد از گذشت تمام این ضد و نقیض‌ها در سفر ایتالیای رئیس جمهور این مهم مطرح شد که معضل رکود در کشور حل شده است.

آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه این تناقض‌گویی ها سبب سردرگمی جامعه می‌شود، تصریح کرد: باید اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری مدنظر همگان قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه اول اسفندماه سال 64 سالروز شهادت حجت الاسلام والمسلمین فضل الله محلاتی است، افزود: هواپیمای این شهید عالیقدر در مسیر بازدید از مناطق جنگی توسط 2 فروند هواپیمای دشمن مورد هدف قرار گرفت و به فیض شهادت نائل  شد که روز شهادت وی تحت عنوان روحانیت و دفاع مقدس نامگذاری شده است.

امام جمعه کرج با بیان اینکه جامعه روحانیت در 8 سال دفاع مقدس 3 هزار و 417 شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، اظهار داشت:  از هر هزار روحانی کشور 40 نفر در دوران دفاع مقدس شهید شدند در حالی که این امر در سایر اقشار از هر هزار نفر 4 نفر بوده است.

وی گفت: از مجموع شهدای روحانی 8 سال دفاع مقدس 36 نفر نماینده مجلس، 2 هزار و 309 نفر عملیاتی، 20 نفر مسئول در قوه قضاییه، 88 نفر بیسیم چی، 53 نفر امدادگر، 43 نفر ائمه جمعه، 72 نفر امام جماعت، 50 نفر فرمانده، 23 نفر شهید سوانح هوایی، 15 نفر طلبه خواهر، 72 نفر شهید غواص و هزار و 47 نفر شهدای تبلیغی بودند.

وی با اشاره به اینکه مراسم بدرقه ضریح حبیب بن مظاهر به کربلای معلی امروز بعد از اقامه نماز جمعه کرج انجام می‌شود، تاکید کرد: امید است بستر استفاده از فضای موجود در مصلی کرج بیش از گذشته فراهم شود و در طول هفته این فضا تعطیل نباشد چرا که مصلی قرارگاه ایمان و تقوا است.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                               

حسين همداني     هدف     دولت     تناقض     رکود    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :