موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/48567 :کد

0

هراس صهیونیستها از تهدیدات صادقانه سید حسن نصرالله

  جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۶:۱۷
تعداد بازدید : ۱۵۳   
 تحلیل ایران -هراس صهیونیستها از تهدیدات صادقانه سید حسن نصرالله

مواضع دبیر کل حزب الله لبنان درباره هدف قرار دادن مخازن شیمیایی در حیفا در فلسطین اشغالی در صورت ارتکاب اقدام احمقانه از سوی رژیم اسرائیل، سخت صهیونیستها را به هراس انداخته است.

مواضع دبیر کل حزب الله لبنان درباره هدف قرار دادن مخازن شیمیایی در حیفا در فلسطین اشغالی در صورت ارتکاب اقدام احمقانه از سوی رژیم اسرائیل، سخت صهیونیستها را به هراس انداخته است.

 

به گزارش تحلیل ایران، روزنامه الاخبار در مطلبی با اشاره به هراس صهیونیست ها از تهدیدات سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان آورده است: اسرائیلی ها مواضع چند روز قبل دبیر کل حزب الله درباره بمب اتمی را نمی توانند نادیده بگیرند تهدیدی که درباره هدف قرار دادن مخازن آمونیاک در خلیج حیفا بود.این موضع گیری فراتر از سیاست رسانه ای تل آویو در برابر مواضع حزب الله از سال ۲۰۰۶ به بعد بود.

 

این رسانه می نویسد: رژیم اسرائیل در برابر تهدیدات نصرالله عاجز است زیرا این تهدیدات تاثیر ویژه و واقع بینانه ای بر اسرائیلی ها(صهیونیستها) دارد.علت این موضوع کاملا مشخص است و آن صداقت نصرالله دبیر کل حزب الله در تهدیدات است و نتایج درگیری سالهای طولانی به کارشناسان اسرائیلی این موضوع را ثابت کرده است.

 

الاخبار تشریح کرد: در تهدیدات اخیر سید حسن نصرالله دو بُعد وجود دارد که مسئولان رژیم اسرائیل نمی توانند آن را خنثی کنند و از میزان ترس بکاهند و به ساکنان حیفا و دیگر مناطق(فلسطین اشغالی) را دلداری بدهند؛نخست اینکه مخازن گاز شیمیایی آمونیاک در حیفا وجود دارد و اینکه هدف قرار دادن آن به کشته شدن ده ها هزار نفر می انجامد و دیگر اینکه حزب الله لبنان ادوات لازم برای هدف قرار دادن این مخازن را در اختیار دارد و این موضوعی است که همه مسئولان رژیم اسرائیل به آن اعتراف می کنند و آن را قبول دارند و تنها موضوع اراده انجام کار است.

 

در همین راستا کانال دوم رژیم اسرائیل به بررسی این موضع در برنامه ای پرداخت که همه کارشناسان بر صداقت نصرالله و کاریزمای وی صحه گذاشتند.عودید بن عامی از کارشناسان اسرائیلی در این باره گفت: مشکلی که اسرائیل با آن روبرو ست این است که نصرالله قبلا ثابت کرده که صادق است و دروغ نمی گوید.وی از اموری سخن می گوید که با واقعیت همخوانی دارد.بله مخازن آمونیاک در حیفا وجود دارد و بله این خطری است(در صورت هدف قرار گرفته شدن) که یک میلیون نفر را تهدید می کند و این بسیار خطرناک است.

 

این کارشناس صهیونیست که قبلا سمت سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی را برعهده داشته است از توسعه و پیشرفت توان موشکی حزب الله سخن گفت و افزود: من هر آنچه نصرالله می گوید باور دارم و وی قادر به بمب اتمی که از آن سخن می گوید است و باید مواضع وی را جدی گرفت.همه اسرائیلی ها(صهیونیستها) باید از این مواضع آگاه شوند به ویژه که این مواضع امور دقیقی را شامل می شود.

 

الاخبار در ادامه نوشت: روزنامه هارتص نیز این مواضع نصرالله را در برابر نظریه گادی ایزنکوت رئیس ستاد ارتش رژیم اسرائیل مبنی بر نظریه الضاحیه مطرح کرده و نوشته است که نصرالله با تهدیدات خود بازدارندگی را ادامه می دهد.

 

منبع:خبرگزاری مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :