موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/48611 :کد

0

گسترش مناسبات تهران-پاریس/ فاز جدید همکاری‌ها در بازار کار

  جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۹:۵۹
تعداد بازدید : ۱۵۵   
 تحلیل ایران -گسترش مناسبات تهران-پاریس/ فاز جدید همکاری‌ها در بازار کار

معاون وزیر کار در دیدار با سفیر فرانسه در تهران، خواستار شکل‌گیری دوباره همکاری‌ها در زمینه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای شد.

معاون وزیر کار در دیدار با سفیر فرانسه در تهران، خواستار شکل‌گیری دوباره همکاری‌ها در زمینه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای شد.

 

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرگزاری مهر، محمدامين سازگارنژاد با «برونو فوشه» سفير كشور فرانسه در جمهوري اسلامي ايران و هيات همراه دیدار و گفتگو کرد. معاون وزير کار در این ديدار از همكاري سازمان آموزش آموزش فني و حرفه اي كشور با كشور هاي توسعه يافته خبر داد.


سازگارنژاد با اشاره به سابقه همكاري كشور جمهوري اسلامي ايران با كشور فرانسه در حوزه آموزش هاي فني وحرفه اي بيان داشت: علاقه‌مند هستيم كه اين همكاري دوباره صورت بگيرد.


وي بيان داشت: محصولات فرانسوي در زمينه هاي مختلف در ايران استفاده مي شود و به دنبال آن جهت خدمات پس از فروش لازم است تكنولوژي آموزشي لازم به ايران انتقال يابد.


وی تأكيد كرد: با توجه به اينكه روابط ايران و فرانسه در ابعاد اقتصادي توسعه پيدا مي كند، بايستي ابعاد فعاليت ها و همكاري هاي آموزشي نيز توسعه يابد.


سازگارنژاد بيان داشت: در موضوع گردشگري، كشور فرانسه تجربه بسيار زياد و خوبي دارد و كشور ايران هم در اين زمينه برنامه هايي را تدوين نموده كه علاقه‌مند هستيم تجربه هاي فرانسه را از طريق آموزش هاي فني و حرفه اي به كشور ايران منتقل كنيم.


معاون وزير كار بيان داشت: تربيت مربيان ايران، ايجاد مراكز آموزش فني وحرفه اي تخصصي و تدوين استانداردهاي آموزش شغل و شايستگي از جمله زمينه هاي همكاري بين سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور ايران و كشور فرانسه است.


وي افزود: پيامد سفر رئيس جمهور ايران به پاريس را به فال نيک مي گيريم و انتظار داريم در ادامه شاهد توسعه همكاري ها و انتقال تكنولوژي آموزشي باشيم. سازگارنژاد با بيان اينكه كشور ايران ظرفيت هاي بسيار خوبي را براي همكاري مشترک با كشورهاي توسعه يافته دارد، گفت: برنامه هايي را مي توانيم اجرا نماييم.


این مقام مسئول در وزارت کار با اشاره به اينكه تيم ملي مهارت معلولان ايران براي شركت در مسابقات جهاني مهارت معلولان به كشور فرانسه مي آيند اظهار اميدواري كرد تا در اين زمينه همكاري خوبي صورت گيرد.


سازگارنژاد با بيان اينكه يكي از يكپارچه ترين نظام هاي آموزش فني وحرفه اي در دنيا نظام آموزشي فرانسه است افزود: علاقمند به استفاده از تجربه هاي هاي كشور فرانسه دراين زمينه هستيم و اميدواريم بتوانيم همكاري هاي مداومي را در زمينه آموزش فني وحرفه اي با آن كشور داشته باشيم.


وی با اشاره به اينكه در زمينه آموزش پناهندگان كشور افغانستان با آژانس هاي ژاپني مثل جايكا و يا انجمن‌هاي بين المللي  همكاري هاي خوبي داريم بيان داشت: در اين زمينه نيز علاقمند همكاري با شركت ها و انجمن هاي فرانسوي هستيم. بايستي تلاش كنيم تا با توانمندسازي پناهندگان زمينه حضور پناهندگان افغانستان در كشور خودشان را فراهم كنيم و اين مهم نيازمند مشاركت همه كشورهاي دنيا است.


در ادامه این نشست «برونو فوشه» سفير فرانسه در ايران با اشاره به اينكه نشست هايي با تعداد زيادي از وزرا در ايران صورت گرفته است، اظهار علاقه‌مندي كرد تا سرمايه گذاري ها همراه با توسعه دوره هاي آموزشي باشد.


وي با بيان اينكه يكي از زمينه هاي همكاري با سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور جمهوري اسلامي ايران مي تواند همكاري با مؤسسه هاي آموزش حرفه اي در فرانسه باشد، افزود: مؤسسات فرانسوي علاقمند به برگزاري دوره هاي آموزشي براي تربيت تكنسين هاي ماهر در ايران هستند.


سفير فرانسه بيان داشت: دومين زمينه همكاري، شركت‌هايي هستند كه در ايران سرمايه گذاري مي كنند و مي توانند در زمينه هاي آموزشي نيز در كنار فعاليت هاي اقتصادي اقداماتي را انجام دهند. از ديگر زمينه همكاري سازمان آموزش فني و حرفه اي ايران با كشور فرانسه مي تواند برگزاري دوره هاي آموزشي با دانشگاه هاي فرانسوي باشد.


برونو فوشه بيان داشت: بنگاه هاي اقتصادي كشور فرانسه مي توانند در زمينه آموزش تكنسين‌هاي ماهر در ايران اقداماتي را انجام دهند. وي درخواست كرد كه سازمان آموزش فني و حرفه اي ايران پيش نويس همكاري ها و نيازهاي  خود را در حوزه آموزش فني و حرفه اي تنظيم نمايد تا بتوانيم زمينه هاي همكاري را فراهم نماييم.


وی با بيان اينكه در زمينه توريسم از سال گذشته يک سرمايه گذار بزرگ در ايران حضور يافته كه همه پروژه هاي آنها در ايران همراه با آموزش خواهد بود افزود: سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور جمهوري اسلامي ايران نيز مي تواند در اين زمينه نقش تأثير گذار داشته باشد. براي همكاري مشترک نيازمند تدوين يک نقشه راه هستيم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :