موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/48620 :کد

0

پاکستان تحریم‌ها علیه ایران را لغو کرد

  جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۰:۴۲
تعداد بازدید : ۲۰۳   
 تحلیل ایران -پاکستان تحریم‌ها علیه ایران را لغو کرد

به دنبال تشکیل هیات وزیرات پاکستان، وزارت خارجه این کشور از لغو تحریمها علیه ایران و احیای روابط اقتصادی و تجاری میان دو کشور خبر داد.

به دنبال تشکیل هیات وزیرات پاکستان، وزارت خارجه این کشور از لغو تحریمها علیه ایران و احیای روابط اقتصادی و تجاری میان دو کشور خبر داد.

 


به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تلویزیون سما، دولت پاکستان با صدور بیانیه‌ای از لغو تحریمها علیه ایران متعاقب قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل خبر داد.


در این بیانیه آمده است که مدالیته لغو تحریمها در یک جلسه بین وزیران دولت اسلام آباد به ریاست محمد اسحاق وزیر دارایی پاکستان نهایی شده است.


به دنبال این جلسه وزارت خارجه پاکستان با صدور بیانیه‌ای از احیای روابط اقتصادی و تجاری میان اسلام آباد و تهران از جمله در حوزه های تجاری، بانکداری، انرژی، سرمایه گذاری و مالی خبر داد. 


به دنبال حضور توافق هسته‌ای میان و گروه 1+5 و اجرایی شدن این توافق با لغو تحریمهای بین المللی علیه ایران، کشورهای دیگر درحال لغو تحریمهای خود علیه ایران هستند که تحت فشارهای قدرتهای خارجی از جمله آمریکا مجبور شده بودند علیه ایران اعمال کنند.


پاکستان از جمله کشورهایی است که از توافق میان ایران و قدرتهای جهانی درباره موضوع هسته‌ای استقبال کرده بود.


سما تی وی نوشت؛ با لغو تحریمها انتظار می‌رود که روابط تجاری و اقتصادی میان این دو همسایه به سرعت افزایش یابد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :