موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/48655 :کد

0

بوئینگ مجوز مذاکره با ایران را از واشینگتن گرفت

  شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۴:۲۳
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -بوئینگ مجوز مذاکره با ایران را از واشینگتن گرفت

شرکت هواپیماسازی بوئینگ از دولت آمریکا برای مذاکره با شرکت های هواپیمایی ایران مجوز گرفت.

شرکت هواپیماسازی بوئینگ از دولت آمریکا برای مذاکره با شرکت های هواپیمایی ایران مجوز گرفت.

 

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از خبرگزاری فرانسه از نیویورک، شرکت هواپیماسازی بوئینگ اعلام کرد از دولت باراک اوباما مجوز گرفته است با شرکت های هواپیمایی ایرانی تماس برقرار کند.

با وجود باقیماندن بخش زیادی از مجازات های اقتصادی آمریکا علیه تهران، شرکت بوئینگ مستقر در شیکاگو در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد « ما برای ارزیابی نیازهای خطوط هواپیمایی ایرانی به هواپیما، مجوز درخواست و دریافت کردیم».

شرکت هواپیماسازی بوئینگ همچنین تصریح کرد این مجوز که گستره آن محدود است، به بوئینگ اجازه می دهد با شرکت های حمل و نقل هوایی ایرانی که آمریکا آنها را به رسمیت می شناسد، وارد گفتگو شود.

با وجود این، بوئینگ خاطر نشان کرد با توجه به باقیماندن بخش اساسی مجازات های اقتصادی آمریکا ضد ایران، اوضاع در منطقه پیچیده است و بدون وقفه متحول می شود.

دولت اوباما در اواسط ژانویه مجازات های مرتبط با برنامه هسته ای تهران را لغو کرد اما مجازات هایی را که به علت نقض حقوق بشر و تروریسم علیه ایران برقرار کرده بود، حفظ کرده است.

این «مجازات های اساسی» آمریکایی ها را از هر گونه سرمایه گذاری مرتبط با ایران ممنوع می کند. آمریکا در سال 1996 صنعت حمل و نقل هوایی ایران را تحریم  و شرکت های هواپیماسازی غربی را از فروش هواپیما و قطعات یدکی به شرکت های ایرانی منع کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :