موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی دانشگاه

a/48663 :کد

0

زمان اتمام فرصت ثبت‌نام در کنکور ۹۵

  شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۲:۰۰
تعداد بازدید : ۲۰۹   
 تحلیل ایران -زمان اتمام فرصت ثبت‌نام در کنکور ۹۵

ساعت ۲۴ امشب (شنبه اول اسفند) آخرین فرصت ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ است و این فرصت دیگر تمدید نخواهد شد.

ساعت ۲۴ امشب (شنبه اول اسفند) آخرین فرصت ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ است و این فرصت دیگر تمدید نخواهد شد.

 به گزارش تحلیل ایران ، ساعت 24 امشب (شنبه اول اسفند) فرصت ثبت‌نام در آزمون سراسری سال 1395 پایان می‌یابد.

داوطلبان بدانند که فرصت تعیین شده تمدید نخواهد شد، لذا برای ثبت‌نام باید در فرصت باقی مانده به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما نسبت به ثبت‌نام اینترنتی اقدام کنند.

طبق اعلام حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش، متقاضیان تحصیل در آن دسته از کدرشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی که پذیرش آنها به روش با آزمون صورت می‌گیرد، توجه داشته باشند از آنجا که پذیرش در این قبیل رشته‌ها نیز از طریق همین آزمون صورت خواهد گرفت، لذا ضرورت دارد متقاضیان در آزمون سراسری سال 1395 ثبت‌نام و در تاریخ مقرر در جلسه آزمون شرکت کنند.

پرداخت هزینه ثبت‌نام منحصراً به صورت اینترنتی و به وسیله کارت‌های عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، صورت می‌گیرد و داوطلبان باید با پرداخت 18 هزار تومان نسبت به دریافت اطلاعت کارت اعتباری ثبت‌نام اقدام کنند. در مراحل مختلف نیز خدماتی از جمله ارسال پیام کوتاه به داوطلبان انجام می‌شود بنابراین افرادی که تمایل به استفاده از این خدمت دارند با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت 500 تومان از آن بهره‌مند می‌شوند.

دارندگان دیپلم نظام قدیم بدون توجه به نوع دیپلم، دانش‌آموزان پیش دانشگاهی و فارغ التحصیلان این دوره با توجه به رشته‌های تحصیلی مورد علاقه خود می‌توانند در یکی از گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر یا زبان‌های خارجی متقاضی شوند و آن را در تقاضانامه اینترنتی ثبت‌نام ثبت‌ کنند.

 در آزمون سراسری سال 1395 به هر یک از داوطبان گروه ریاضی، تجربی، انسانی و زبان‌های خارجی اجازه داده شده است در صورت علاقه‌مندی به شرکت در گروه هنر تقاضای خود را در فرم ثبت‌نام اعلام و 18 هزار تومان دیگر علاوه بر وجه ثبت‌نام اولیه به عنوان علاقه‌مندی برای شرکت در گروه هنر پرداخت کنند.

 به هر یک از داوطلبان گروه ریاضی، تجربی، انسانی و هنر اجازه داده شده است که اگر علاقه‌مند به شرکت در گروه زبان‌های خارجی هستند آن را در تقاضانامه ثبت کنند و نسبت به پرداخت 18 هزار تومان دیگر برای اعلام علاقه‌مندی به شرکت در گروه زبان خارجی اقدام کنند. چنانچه داوطلبی علاقه‌مند به گزینش دانشگاه‌های پیام نور،  غیرانتفاعی و غیردولتی باشد، لازم است ضمن اعلام علاقه‌مندی در تقاضانامه نسبت به پرداخت مبلغ 9 هزار و 200 تومان دیگر اقدام و کارت اعتباری مربوط را دریافت کنند.

داوطلبان توجه داشته باشند، برای دریافت سوابق تحصیلی خود باید به نشانی: http://dipcode.medu.ir  مراجعه کنند.

داوطلبانی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی دیپلم و پیش‌دانشگاهی (هر دو مورد) هستند، توجه داشته باشند باید از سامانه فوق دو کد سوابق تحصیلی دریافت کنند.

آزمون سراسری سال 1395 برای داوطلبان گروه‌های آزمایشی پنج‌گانه در یک مرحله برگزار خواهد شد و به سوالات عمومی و اختصاصی پاسخ خواهند داد.

کارت شرکت در آزمون سراسری سال 1395 در تمام گروه‌های آزمایشی از روز یکشنبه 20 تیر 1395  لغایت روز چهارشنبه 23 تیر 1395 بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد، بدیهی است داوطلبانی که در دو یا سه گروه متقاضی شده‌اند علاوه بر پرینت گروه آزمایشی اصلی باید نسبت به دریافت پرینت گروه آزمایشی دو و سوم خود اقدام کنند.

آزمون سراسری سال 1395 در صبح و بعدازظهر 24 و 25 تیر سال 1395 در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار و نتیجه اولیه به صورت کارنامه در دهه دوم مرداد بر روی سایت قرار می‌گیرد.
منبع: تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :