موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی نظام وظیفه

a/48704 :کد

0

جابجایی هوشمند برگ پرداخت‌های اقساط بیمه سربازی

  شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۸:۲۶
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -جابجایی هوشمند برگ پرداخت‌های اقساط بیمه سربازی

مشاور معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی از جابجایی هوشمند برگ پرداخت‌های اقساط سربازی و انتقال کسور بازنشستگی با مبالغ یکسان خبر داد.

مشاور معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی از جابجایی هوشمند برگ پرداخت‌های اقساط سربازی و انتقال کسور بازنشستگی با مبالغ یکسان خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، احمد پایور در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه حسب بازنگری به عمل آمده و به منظور رفع برخی مشکلات و رضایتمندی بیشتر بیمه شدگان تغییراتی در نحوه تشخیص "در مهلت بودن یا خارج از مهلت بودن زمان پرداخت اقساط سربازی" صورت گرفت اظهار کرد: بر این اساس اعمال جابجایی تاریخ‌های پرداخت به صورت هوشمند توسط سیستم اخیرا در واحدهای اجرایی عملیاتی شده است.

وی ادامه داد: درباره اقساط سربازی و نقل و انتقال حق بیمه مشکلاتی وجود داشت. بعضا اشخاصی که برگه تقسیط را دریافت می‌کنند،‌ در موعد مقرر اقدام به پرداخت آن نمی‌کنند و زمانی که اقساط خارج از موعد واریز شود، شرایط متفاوت می‌شود. در واقع اگر یک نفر در یک ماه قسطی را سرموقع نمی‌داد و آن را ماه بعد هم تکرار می‌کرد، ممکن بود هر 12 قسطش برای یکسال خارج از مهلت تلقی شود.

مشاور معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در صورت تشخیص خارج از مهلت بودن واریز اقساط، محاسبه مجدد انجام می‌شد گفت: به علت محاسبه مجدد معمولا مبالغ پرداختی افزایش پیدا می‌کردند و این مشکل بزرگی برای بسیاری از بیمه شدگان بود زیرا اکثرا به این موضوع توجه نداشتند و در انتها ناچار می‌شدند مبلغ هنگفتی را بابت مابه التفاوت بپردازند.

پایور افزود: به منظور مساعدت بیشتر این جابجایی هوشمند برگ پرداخت‌ها توسط سیستم در صورت یک ماه تاخیر انجام می‌شود و در این صورت فقط یک قسط خارج از مهلت شناخته می‌شود.
 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :