موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/48706 :کد

0

روسیه و ایران صلح سوریه را به خطر می اندازند

  شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۸:۳۲
تعداد بازدید : ۱۵۸   
 تحلیل ایران -روسیه و ایران صلح سوریه را به خطر می اندازند

سران اروپا مدعی شدند روسیه و ایران تلاش های صلح سوریه را به خطر می اندازند، به گروه تکفیری صهیونیستی داعش کمک می کنند و به موج آوارگان در اروپا دامن می زنند.

سران اروپا مدعی شدند روسیه و ایران تلاش های صلح سوریه را به خطر می اندازند، به گروه تکفیری صهیونیستی داعش کمک می کنند و به موج آوارگان در اروپا دامن می زنند.

 

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرگزاری صدا و سیما به نقل از رویترز، سران اتحادیه اروپا با درخواست از روسیه برای متوقف کردن بمباران گروه های مسلح تکفیری مورد حمایت غرب در سوریه، روسیه و ایران را متهم کردند با این کار تلاش های صلح سوریه را به خطر می اندازند، به گروه تکفیری صهیونیستی داعش کمک می کنند و به موج آوارگان در اروپا دامن می زنند.
 
این درخواست سران اتحادیه اروپا یک هفته پس از توافق قدرت های بزرگ درمورد توقف درگیری ها در سوریه مطرح شد، جایی که روسیه بر حملات علیه گروه های مسلح مخالف بشار اسد رئیس جمهور سوریه متمرکز است. آنها همچنین اجرای توافق صورت گرفته درمورد «توقف خصومت ها» را در سوریه خواستار شدند.

سران اتحادیه اروپا پس از برگزاری نشستی، با انتشار بیانیه ای مشترک اعلام کردند :« شورای اروپایی از نظام سوریه و متحدانش می خواهد حمله به گروه های مخالف غیر تروریستی را که باعث به خطر افتادن چشم انداز صلح می شود ، به سود داعش است و به بحران آوارگان دامن می زند متوقف کنند.»

مداخله نظامی روسیه و ایران در جنگ داخلی شش ساله سوریه توانسته است پیشروی های سریع نیروهای اسد را طی چند هفته اخیر درپی داشته است.

سران اتحادیه اروپا اعلام کردند توقف سراسر خصومت ها در سوریه باید فورا به اجرا درآید. وقفه در جنگ باید در مورد همه طرف هایی به اجرا درآید که درحال حاضر درگیر خصومت های نظامی یا شبه نظامی در سوریه هستند و شورای امنیت سازمان ملل متحد آنها را به عنوان یک گروه تروریستی معرفی نکرده است.

سران اتحادیه اروپا همچنین بمباران شهرهای سوریه را محکوم کردند و توقف بمباران مناطق به گفته آنان غیر نظامی نزدیک حلب و در مرز سوریه با ترکیه را خواستار شدند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :