موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/48830 :کد

0

قراردادهای نفتی از حیث قانون اساسی دارای مشکلات اساسی است

  شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۴:۵۹
تعداد بازدید : ۲۷۲   
 تحلیل ایران -قراردادهای نفتی از حیث قانون اساسی دارای مشکلات اساسی است

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: دولت ابتدا مسأله رکود را به سیاست خارجی و تحریم‌های نفتی و بانکی گره زد و از مسائل داخلی چشم پوشی کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: دولت ابتدا مسأله رکود را به سیاست خارجی و تحریم‌های نفتی و بانکی گره زد و از مسائل داخلی چشم پوشی کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران،احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در نشست خبری که در خبرگزاری مهر به منظور تبیین راهبردهای جریان اصولگرایی در انتخابات مجلس برگزار شد، با اشاره به بررسی قراردادهای نفتی در سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت، اظهارداشت: با توجه به مطالعاتی که در رابطه با قراردادهای نفتی داشتیم، این قراردادها از حیث نقش حاکمیت ملی و قانون اساسی و لطمه شدید خوردن به شرکت نفت و منافع عجیبی که به طرف مقابل ارائه می‌شود و از حیث دوام خام‌فروشی و تزریق منابع نفتی به بودجه دارای مشکلات اساسی است.

 

وی افزود: وزیر نفت در برابر انتقادات ما نسبت به قراردادهای نفتی برخورد مناسبی داشته و از ما دعوت کرده‌اند تا سخنانمان را بشنوند و تاکنون چند جلسه برگزار شده و پیشنهاداتی مطرح کردیم که پذیرفته‌اند و تعامل خوبی وجود دارد، البته ما خطرها را اعلام کردیم تا ان‌شاالله نسبت به رفع تمامی آنها اقدام شود.

 

نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس تأکید کرد: در همین موضوع نیز تأسیس باشگاه نفت و نیروگاه ایرانیان یکی دیگر از خطرات جدی مطرح است، زیرا در تشکیل این باشگاه، دولتمردان سطح بالای کشور و همچنین دولتمردان سابق وزارت نفت که الان در بخش‌های خصوصی فعالند و دارای سرمایه‌های عظیمی هستند، حضور دارند و چیزی شبیه داووس درنظر دارند تشکیل دهند و به تعبیری تشکیل این باشگاه داووس انرژی ایران است که اگر اصلاحاتی در این زمینه صورت نگیرد، به دروازه نفوذ شرکت‌های چندملیتی تبدیل می‌شود و باعث خواهد شد منابع نفتی به درستی در کشور هزینه نشود.

 

توکلی خاطرنشان کرد: مرکز آمار موظف است به طور دقیق آمارها را به مردم بگوید، خیرهواهانه به دولتمردان می‌گوییم که اطلاعات را به مردم ارائه کنند.

 

وی با بیان اینکه نابرابری در توزیع درآمدها دیگر عامل رکود است، اظهارداشت: دولت ابتدا مسأله رکود را به سیاست خارجی و تحریم‌های نفتی و بانکی گره زد و از مسائل داخلی چشم پوشی کرد و در نتیجه وقتی تحریم‌ها هم برداشته شد، آمدند و به صراحت گفتند که با رفع تحریم معجزه رخ نمی‌دهد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :