موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/48844 :کد

0

انتقاد رهبرحزب کارگر انگلیس از توافق کامرون با اتحادیه اروپا

  شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۵:۴۴
تعداد بازدید : ۲۰۸   
 تحلیل ایران -انتقاد رهبرحزب کارگر انگلیس از توافق کامرون با اتحادیه اروپا

رهبر حزب کارگر انگلیس توافق حاصل شده بین دیوید کامرون و رهبران اروپایی برای ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا را محکوم کرد و آن را موضوعی فرعی و بی ربط دانسته است.

رهبر حزب کارگر انگلیس توافق حاصل شده بین دیوید کامرون و رهبران اروپایی برای ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا را محکوم کرد و آن را موضوعی فرعی و بی ربط دانسته است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از اسپوتنیک، جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس با انتشار بیانیه‌ای در وبسایت این حزب با محکوم کردن توافق حاصل شده بین کامرون و رهبران اروپایی، تاکید کرد: این توافق یک مساله فرعی بوده و تغییرات و اصلاحات قوانین اتحادیه اروپا کاملا بی ربط بوده است.

 

رهبران اروپایی در پایان نشست دو روزه خود در بروکسل به توافق نهایی برای ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا دست یافتند.

 

کوربین در این بیانیه آورده است: علی رغم هیاهو، توافقی که دیوید کامرون برای ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا، در نشست بروکسل به آن دست یافته است، یک مساله فرعی است و تغییراتی که درباره آن مذاکره شده است عمدتا نامربوط است و ارتباطی با مشکلاتی که مردم انگلیس با آن روبرو هستند، ندارد.

 

وی افزود: اولویت های کامرون در مذاکرات با بروکسل مسائلی بوده است که مخالفان خود در حزب محافظه کار را راضی نگه دارد. او هیچ کاری برای حمایت از فرصت های شغلی، حمایت از صنعت فولاد و آهن ما، یا متوقف کردن دستمزد پایین در انگلیس نکرده است. اولویت های حزب کارگر برای اصلاح اتحادیه اروپا متفاوت خواهد بود و توافق کامرون با اروپا یک فرصت از دست رفته برای دستیابی به توافق بر سر تغییرات واقعی بوده است.

 

حزب کارگر برای باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا تلاش خواهد کرد چرا که عضویت در اتحادیه اروپا، موجب افزایش اشتغال و سرمایه گذاری و حمایت از مصرف کنندگان و کارگران انگلیسی خواهد شد.

 

کامرون قول داده است ، همه پرسی عضویت انگلیس در این اتحادیه را تا پایان 2017 میلادی برگزار کند.

 

کامرون در پیامی بر روی صفحه توییتر خود اعلام کرد : کابینه انگلیس صبح امروز در نشست خود ، وضعیت جدید ویژه این کشور را در اتحادیه اروپا مورد بحث و بررسی قرار خواهد و پس از آن من تاریخ برگزاری همه پرسی درباره ادامه عضویت در اتحادیه اروپا را اعلام می کنم.

 

نشست کابینه انگلیس قرار است ساعت ده صبح امروز به وقت گرینویچ برگزار شود.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :