موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/48967 :کد

0

مبادله اسرای جنگی بین اوکراین و جدایی طلبان شرق

  یکشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۳:۴۷
تعداد بازدید : ۲۱۰   
 تحلیل ایران -مبادله اسرای جنگی بین اوکراین و جدایی طلبان شرق

به گفته مقامات اوکراینی قرار است به ازای آزادی ۹ نظامی اوکراینی، ۵ نفر از شبه نظامیان مناطق شرقی نیز آزاد شوند.

به گفته مقامات اوکراینی قرار است به ازای آزادی ۹ نظامی اوکراینی، ۵ نفر از شبه نظامیان مناطق شرقی نیز آزاد شوند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت اوکراین اعلام کرده است برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ با گروههای جدایی طلب شرق کشور مبادله اسرا انجام می دهد. قرار است ۹ نفر از نظامیان اوکراینی آزاد شوند.


مبادله اسرای جنگی در اختیار جمهوری خودخوانده دونتسک ( DPR) در نوار مرزی شهر مارینکا واقع در ۲۰ کیلومتری جنوب غرب دونتسک انجام خواهد شد.


به گفته مقامات اوکراینی قرار است در ازای ۹ نظامی اوکراینی ۵ نفر از شبه نظامیان شرق اوکراین نیز آزاد شوند. علاوه بر این اسرای جنگی یک کشیش ارتدکس وابسته به جدایی طلبان نیز آزاد خواهد شد.


«داریا موروزوا» فعال حقوق بشر در اوکراین می گوید مذاکره برای این مبادله اسرای جنگی از ماهها پیش کلید خورده بود. وی گفت: هنوز برای مبادله همه اسرای جنگی شرایط فراهم نیست و باید تمام مراحل معاهده مینسک انجام شود.


به گفته «ارینا گرشچنکو» نماینده اوکراین در مذاکرات مینسک در حال حاضر ۱۳۴ نفر از نظامیان جدایی طلب شرق اوکراین در زندانهای دولتی کیف نگهداری می شوند.


طبق آمارهای سازمان ملل متحد، از زمان آغاز درگیری های نظامی در اوکراین از آوریل ۲۰۱۴ تا کنون بیش از ۹ هزار نفر کشته و ۲۰ هزار نفر زخمی شده اند. کی یف و غرب دولت روسیه را به حمایت از جدایی طلبان شرق اوکراین متهم می کنند و این در حالی است که مسکو بارها این اتهامات را رد کرده است.

منبع : مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :