موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی کار و تعاون

a/49010 :کد

0

طرح آموزش یک میلیون شاغل

  یکشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۱۵۷   
 تحلیل ایران -طرح آموزش یک میلیون شاغل

یک مقام مسئول در وزارت کار از طرح آموزش ایمنی به یک میلیون نیروی کار خبر داد و گفت: نرخ بازگشت سرمایه در حوزه ایمنی کار ۵ برابر است.

 

 

یک مقام مسئول در وزارت کار از طرح آموزش ایمنی به یک میلیون نیروی کار خبر داد و گفت: نرخ بازگشت سرمایه در حوزه ایمنی کار ۵ برابر است.

به گزارش تحلیل ایران،  علی مظفری با اشاره به آمار حوادث و بیماری های شغلی در سطح ملی و بین المللی، بر نقش آموزش ایمنی کار در پیشگیری و تقلیل حوادث و بیماری های شغلی در کشور تاکید کرد.

رئیس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار با تشریح برنامه های نوین دستاورد محور حوزه معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جمله هدف‌گذاری آموزش یک میلیون نفری جامعه کار و تلاش کشور، ایجاد بسترهای لازم به منظور استفاده از ظرفیت شرکای اجتماعی توانمند و واجد صلاحیت و تشکل‌های مردم نهاد را در ارائه آموزش‌های ایمنی و بهداشت کار را از اقدامات معاونت روابط کار برشمرد.

مظفری با اشاره به این مطلب که براساس مطالعات انجمن بین المللی تامین اجتماعی (ISSA)، نرخ بازگشت سرمایه در حوزه آموزش ایمنی کار تا ۵ برابر امکان بازگشت سرمایه را برای کارفرما ایجاد می کند، افزود: توجه به توسعه فرهنگ ایمنی و بهداشت کار زمینه بهره وری و رشد تولید ناخالص ملی (GDP) را فراهم می کند.
منبع: ایسنا

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :