موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/49030 :کد

0

هوای پایتخت همچنان در شرایط سالم قرار دارد

  یکشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۰:۱۸
تعداد بازدید : ۲۰۱   
 تحلیل ایران -هوای پایتخت همچنان در شرایط سالم قرار دارد

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به کاهش محدود آلاینده های جوی گفت: شاخص کیفیت هوای تهران در همچون روز گذشته در شرایط سالم قرار دارد.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به کاهش محدود آلاینده های جوی گفت: شاخص کیفیت هوای تهران در همچون روز گذشته در شرایط سالم قرار دارد.


به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار ایرنا ، محمد رستگاری روز یکشنبه افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در شرایط سالم قرار گرفته است. 


وی افزود: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون، نسبت به روز گذشته با چهار عدد کاهش نسبت به روز گذشته در حد مجاز بوده و بر روی عدد 79 قرار گرفت. 


معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران به کاهش آلاینده منواکسید کربن از 41 به 28 نسبت به روز گذشته اشاره کرد و گفت: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از 10 میکرون در این مدت از 49 به 61 افزایش یافته است. 


وی خاطرنشان کرد: ایستگاه های سوهانک (منطقه یک)، فرمانداری شهرری (منطقه 20) و بوستان قائم (منطقه 18) هر سه با 104 و ایستگاه بوستان سلامت با 102 آلوده ترین نقاط پایتخت در طول 24 ساعت گذشته بوده اند. 


رستگاری یادآور شد: ایستگاه های پشهر چشمه (منطقه 22) و اقدسیه (منطقه یک) با شاخص عددی 53، شهرداری منطقه 2 با شاخص عددی 57 و گلبرگ (منطقه هشت) با شاخص عددی 62 پاک ترین مناطق در این مدت بوده اند. 


شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.


بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 سالم ( زرد )، 101 تا 150 ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :