موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی انتخابات

a/49036 :کد

0

انتظار رأی اولی‌های تهران

  یکشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۰:۴۳
تعداد بازدید : ۱۶۹   
 تحلیل ایران -انتظار رأی اولی‌های تهران

در صفوف انتظار تعیین سرنوشت خویشتن، نوجوانان رأی اولی باانگیزه بسیار برای نخستین بار، انگشتان اشاره خود را بر جوهر آینده‌نگری و آینده سازی آغشته می‌سازند.

در صفوف انتظار تعیین سرنوشت خویشتن، نوجوانان رأی اولی باانگیزه بسیار برای نخستین بار، انگشتان اشاره خود را بر جوهر آینده‌نگری و آینده سازی آغشته می‌سازند.

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرگزاری مهر، استان تهران، ناصر رمضانی: شور و شوق و هیجان برای حضور در صفوف اخذ رأی و تعیین سرنوشت یک کشور و ملت و حرکت در مسیر توسعه در تمامی اقشار، طیف‌ها و گروه‌های مردمی روزبه‌روز در حال تقویت و فزونی است و در این میان طیف‌ها و گروه‌هایی هستند که برای نخستین بار تجربه شرکت در این حماسه بزرگ سیاسی و تاریخی رادارند، حماسه‌ای از جنس حضور، حضوری برای تعیین سرنوشت خویشتن و ساختن مام وطن.


سخن از رأی اولی‌ها است، نوجوانانی که شناسنامه در دست، در هفتمین روز اسفندماه بارأی خود اعضای دو مجلس مهم کشور را تعیین می‌کنند، نخست مجلس خبرگان رهبری که حفظ و حراست از عمود خیمه نظام را بر دوش می‌کشد و دیگری مجلس شورای اسلامی که عهده‌دار تقنین و نظارت است.


شهرستان‌های استان تهران هرکدام با برخورداری تعدادی از رأی اولی‌ها، صندوق‌های مستقر در شعب اخذ رأی را مزین به برگه‌های سرنوشت می‌کنند، برگه‌هایی که مؤید مشروعیت مردمی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.


در این میان مناطقی همچون پردیس با ۲۰۰ رأی اولی، قرچک و رباط‌کریم به ترتیب یک هزار و یک هزار و ۵۰۰ رأی اولی، ورامین سه هزار رأی اولی، ملارد ۱۲ هزار و شهرستان شهریار نیز با دو هزار و ۱۷ رأی اولی در صف‌آرایی انتخاباتی آخرین ماه زمستانی، بهاری ماندگار را در صفحات زرین تاریخ این مرز و بوم ثبت می‌کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :