موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/49078 :کد

0

حمایت انگلیس از برخی لیست‌های انتخاباتی هشداردهنده است

  یکشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۴:۱۰
تعداد بازدید : ۱۴۹   
 تحلیل ایران -حمایت انگلیس از برخی لیست‌های انتخاباتی هشداردهنده است

رئیس سازمان بسیج علمی کشور حمایت انگلیس از برخی لیست‌های انتخاباتی را هشداردهنده دانست...

رئیس سازمان بسیج علمی کشور حمایت انگلیس از برخی لیست‌های انتخاباتی را هشداردهنده دانست و گفت: برخی باندهای قدرت و ثروت در جریان انتخابات فعال شده‌اند که در صورت نفوذ این باندها به مجلس، خطر بروز اقتصاد دوقطبی در کشور وجود دارد.

به گزارش تحلیل ایران حسین قدیانی رئیس سازمان بسیج علمی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، یکی از مؤلفه‌های موثر در خدمت به مردم برای افراد دارای نقش در سیاستگذاری‌ها به خصوص در مسیر قانون‌گذاری بخش‌های خصوصی را سلامت کامل در همه زمینه‌ها دانست و گفت‌: اگر افرادی که قرار است در بخش قانونگذاری کشور موثر باشند خودشان مشکلاتی مانند فساد اقتصادی و اشرافی‌گری داشته باشند، در مسائل نظام شبهه ایجاد می‌شود زیرا در بحث‌‌ فساد اقتصادی ممکن است مسائل جاسوسی هم مطرح شود.

 

وی افزود: البته مردم به کسانی که سوابق محرز دارند، گاه دلال اقتصادی و گاه دلال سیاسی هستند و مشی زندگی آنها با مردم متفاوت است رأی نمی‌دهند زیرا آبشخور این افراد در کشورهای خارج است.

 

قدیانی گفت: به نظر می‌رسد گاهی اتفاقاتی که در صحنه سیاسی و اجرایی کشور رخ داده است کشورهای خارجی به خصوص انگلیس را به طمع انداخته است و این طمع به خصوص در بحث نفت و قراردادهای خارجی و گاهی در معادلات و مسامحه‌های سیاسی خود را نشان می‌دهند.

 

وی با بیان اینکه حمایت انگلیس از برخی لیست‌های انتخاباتی هشداردهنده است، گفت: مردم باید هوشیار باشند و جریان سیاسی که اسم خود را تکنوکرات گذاشته و مبانی نظام و کشور را زیر پا می‌گذارد را بشناسند.

 

قدیانی عنوان کرد: البته ملت ایران هوشیار هستند و اجازه نمی‌دهند چنین افرادی وارد مجلس شوند زیرا آنچه برای این افراد محرز است منافع شخصی‌شان است، این افراد منافع ملت را برای منافع خودشان زیر پا می‌گذارند و طبیعی است اگر چنین افرادی وارد مجلس شوند وضعیت اقتصادی کشور به دو قطبی تبدیل می‌‌شود، به طوری که عده‌ای کاملا مرفه و عده‌ای در شرایط بد اقتصادی قرار می‌گیرند.

 

رئیس سازمان بسیج علمی کشور با اشاره به حمایت رسانه‌های بیگانه از برخی لیست‌های انتخاباتی، گفت: هر گاه ما به کشورهای خارجی اعتماد کردیم ضربه‌های سنگین خوردیم و حالا نیز در حال بازگشت به سمت قراردادهایی هستیم که منافع ما در این قراردادها نیست و حتی قراردادهایی را در زمینه نفت منعقد کردیم که پیش از ملی‌ شدن صنعت نفت داشتیم.

 

وی اضافه کرد: برخی افراد در حوزه نفتی پرونده دارند ولی به بهانه‌های مختلف و واهی اجازه رسانه‌ای شدن این پرونده‌ها را نمی‌دهند و این مسئله باعث شده است تا این افراد در حاشیه امن قرار بگیرند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :