موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حج و زیارت

a/49101 :کد

0

پیگیر اعزام زائران به حج تمتع آینده هستیم

  یکشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۶:۳۲
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -پیگیر اعزام زائران به حج تمتع آینده هستیم

رئیس سازمان حج وزیارت بااشاره به اینکه طبق پیگیری سازمان حج وزیارت ومصوبه شورای هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری،برنامه‌ریزی لازم برای اعزام زائران به حج امسال باجدیت انجام می‌شودگفت:منتظراقدام عربستانیم.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه طبق پیگیری سازمان حج و زیارت و مصوبه شورای هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری، برنامه‌ریزی لازم برای اعزام زائران به حج امسال با جدیت انجام می‌شود، گفت: منتظر اقدام عربستان هستیم.

 

به گزارش تحلیل ایران، سعید اوحدی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان کرمانشاه اظهار کرد: ثبت‌نام زائران داوطلب به عراق تمدید شده و امکانات مناسبی در عراق برای زائران ایرانی در نظر گرفته شده است.

 

وی با بیان اینکه مراکز اقامتی برای پذیرایی وجود دارد، ادامه داد: اعزام زائران در نوروز نسبت به سال قبل با افزایش صد درصد انجام شد و زائران در نوروز پیش‌رو به‌دلیل افزایش تقاضا با قرعه‌کشی اعزام می‌شوند و نتیجه اعزام‌ها سه‌شنبه اعلام می‌شود.

 

رئیس سازمان حج و زیارت تداوم فعالیت شرکت‌های هواپیمایی در ایام نوروز را مورد تاکید قرار داد و بیان داشت: روزانه 150 گروه در ایام نوروز به عراق سفر خواهند کرد و اغلب سفرها به کشور عراق تاکنون از طریق زمینی بوده و این لزوم همکاری بهتر هواپیمایی را بیشتر مشخص می‌کند.

 

وی از اعلام مقامات عربستان به‌صورت شفاهی مبنی بر پذیرش زائران تمتع آینده خبر داد و گفت: طبق پیگیری سازمان حج و زیارت و مصوبه شورای هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری، برنامه‌ریزی لازم برای اعزام زائران به حج امسال با جدیت انجام می‌شود و منتظر اقدام عربستان هستیم و البته تاکنون اقدامی انجام نداده‌اند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه تفاهم‌نامه با داشتن پیوست تامین امنیت زائران ایرانی برای اعزام زوار با عربستان باید منعقد شود، افزود: دعوت‌نامه برای سفر رئیس سازمان حج و زیارت قبل از قطع روابط سیاسی از سوی عربستان صادر و تاکنون تمدید نشده است.

 

اوحدی از تعطیل کردن دفتر سازمان حج و زیارت توسط عربستان پس از قطع روابط سیاسی با ایران در این کشور خبر داد و گفت: این دفتر مقدمات اعزام به حج را بدون ارتباط با مسائل سیاسی انجام می‌داد و باید اقدامات عربستان از گفتار به رفتار تغییر یابد.

 

وی با بیان اینکه بازگشایی مرز خسروی موضوع بسیار مهمی است و این مرز دارای شرایط و زیرساخت‌های خوبی است، گفت: امسال 1/6 میلیون نفر از سه مرز کشور عازم مراسم اربعین شدند و امیدوار به تحقق این موضوع هستیم.

 

رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: فاجعه بزرگ منا به‌خاطر مدیریت غلط و بی‌کفایتی رژیم آل‌سعود رخ داد و یک فاجعه بزرگ و تلخ در طول تاریخ اسلام و بی‌سابقه بود.

 

منبع:خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :