موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/49106 :کد

0

۲نامه سوریه به بان کی مون و رئیس شورای امنیت

  یکشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۷:۳۸
تعداد بازدید : ۹۸   
 تحلیل ایران -۲نامه سوریه به بان کی مون و رئیس شورای امنیت

وزارت خارجه سوریه با ارسال ۲ نامه به دبیر کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت سازمان ملل خواستار واکنش در قبال حمایت برخی کشورها از تروریست ها شد.

وزارت خارجه سوریه با ارسال ۲ نامه به دبیر کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت سازمان ملل خواستار واکنش در قبال حمایت برخی کشورها از تروریست ها شد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از سانا، وزارت خارجه سوریه با ارسال ۲ نامه به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت سازمان ملل خواستار واکنش نسبت به انفجار های تروریستی حمص شد.

 

بر اساس این گزارش وزارت خارجه سوریه از شورای امنیت و بان کی مون درخواست کرده است تا فورا و با شدت اقدام تروریستی حمص را که در پی آن بیش از ۵۰ نفر کشته و زخمی شدند، محکوم کنند.

 

در این نامه همچنین از شورای امنیت خواسته شده که از طریق انجام اقدامات بازدارنده، فوری و مجازات در حق کشور های حامی گروه های تروریستی به ویژه کشورهای عربستان، قطر و ترکیه، وظایف خود را در این راستا انجام دهد و مسئولیت خود را در قبال این گونه اقدامات بر عهده گیرد.

 

شایان ذکر است شهر حمص سوریه امروز شاهد دو انفجار تروریستی بود. این انفجارها در خیابان «الستین» و پشت سر هم رخ داد.

 

بنا بر آمار اولیه، این انفجارها تاکنون باعث کشته و زخمی شدن بیش از ۵۰ نفر شده است و بر اثر انفجار خودروی بمب گذاری شده بوده است.

 

منبع:خبرگزاری مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :