موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/49160 :کد

0

شیخ قاووق: سلاح سعودی خطری واقعی برای ثبات لبنان است

  یکشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۱:۰۴
تعداد بازدید : ۳۲۷   
 تحلیل ایران -شیخ قاووق: سلاح سعودی خطری واقعی برای ثبات لبنان است

شیخ نبیل قاووق معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان اعلام کرد که سلاح سعودی که در اختیار تکفیری ها در سوریه قرار دارد را خطری برای ثبات لبنان توصیف کرد.

شیخ نبیل قاووق معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان اعلام کرد که سلاح سعودی که در اختیار تکفیری ها در سوریه قرار دارد را خطری برای ثبات لبنان توصیف کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از النشره، شیخ «نبیل قاووق» نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله طی سخنانی اظهار داشت: سلاح های سعودی که در حال حاضر در اختیار گروه های تروریستی در سوریه است و خطری واقعی برای ثبات لبنان محسوب می شود.

 

وی در ادامه ضمن ابراز تعجب از این موضوع تصریح کرد: چگونه است که سلاح های سعودی به سرعت در اختیار تروریست ها در سوریه قرار می گیرد اما آل سعود آن را برای کمک رسانی به ارتش لبنان تحویل نمی دهد.

 

شیخ قاووق در همین راستا افزود: اگر ارتش لبنان نیز در راستای تمایلات و خواسته های آل سعود با محور مقاومت مبارزه می کرد، سلاح های سعودی با سرعتی مشابه گروه های تروریستی در سوریه به دست لبنان نیز می رسید.

 

وی در ادامه سخنان خود عنوان کرد: عربستان با پول و نفوذ تصمیم ها و اراده های بسیاری از دولت های بزرگ جهان را می توان بخرد اما نمی تواند که هویت ارتش و مردم لبنان و جایگاه راهبردی ان ها را تغییر دهد.

 

معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله گفت: رژیم صهیونیستی از عملیات «رعد الشمال» و سلاح های سعودی در دست تروریست های سوریه احساس نگرانی نمی کند.رسوایی همین بس که این سلاح علیه اسرائیل و در راستای مقابله با آن نیست بلکه اطمینان بخش برای این رژیم است و فخر و مباهات برای سلاح ایران این است که اسرائیل از آن در هراس است و مباهات برای مقاومت این است که سلاح آن اسرائیلی را سخت به وحشت انداخته است.اسرائیل امروز از معادلات و اقدامات غافلگیر کننده مقاومت به خود می لرزد اما از اقدامات عربستان در رعد الشمال احساس نگرانی نمی کند؛ زیرا می داند که این تصمیم عربستان با تمایلات رژیم صهیونیستی همسو است.

 

منبع:خبرگزاری مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :