موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/49177 :کد

0

پناهندگی به اروپا سخت تر می شود

  یکشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۲:۲۲
تعداد بازدید : ۱۶۹   
 تحلیل ایران -پناهندگی به اروپا سخت تر می شود

وزرای کشور و امور خارجه اتریش از سران کشور های منطقه بالکان دعوت کردند تا پذیرش پناهنده به این کشور ها را به ۸۰ نفر در روز کاهش دهند.

وزرای کشور و امور خارجه اتریش از سران کشور های منطقه بالکان دعوت کردند تا پذیرش پناهنده به این کشور ها را به ۸۰ نفر در روز کاهش دهند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، رهبران اتریش از کشور های حوزه بالکان دعوت کردند تا جهت کاهش پذیرش پناهندگان با یکدیگر به گفتگو بپردازند.

 

بر اساس این گزارش، وزرای کشور و امور خارجه اتریش روز یکشنبه در قالب بیانیه ای، از کشور های آلبانی، بلغارستان، کرواسی، مقدونیه، مونته نگرو، صربستان و اسلوانی دعوت کردند تا جهت کاهش پذیرش تعداد پناهجویان به روزانه کمتر از هشتاد نفر با یکدیگر به گفتگو بنشینند.

 

گفتنی است، بر اساس اعلام قبلی، از روز جمعه، دولت اتریش میزان پذیرش پناهجویان خود را به ۳۲۰۰ نفر در روز کاهش خواهد داد.

 

اگرچه این اقدام اتریش موجب بر انگیخته شدن خشم رهبران دیگر کشور های عضو اتحادیه اروپا شده، اما اتریش می گوید شرایط پذیرش پناهجویان حتی از این نیز سخت تر می شود.

 

گفتنی است، تعداد پناهجویان پذیرفته شده به اتریش از سپتامبر گذشته و در پی ایجاد بحران پناهجویان رفته رفته، از رقم ۱۵۷۰۰ پناهجو در روز، رو به کاهش گذاشت.

 

اما انتظار می رود با فرا رسیدن فصل بهار و تسهیل در امکان مهاجرت، سیل مهاجران به سمت مرز های این کشور و مجارستان افزایش یابد.

 

منبع:خبرگزاری مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :