موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی انرژی

a/49233 :کد

0

آغاز فصل جدید همکاری با زیمنس در پساتحریم

  دوشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۳:۴۸
تعداد بازدید : ۱۷۸   
 تحلیل ایران -آغاز فصل جدید همکاری با زیمنس در پساتحریم

وزیر نفت گفت: امیدواریم فصل جدیدی در همکاری میان ایران و شرکت زیمنس در پساتحریم آغاز شود.

وزیر نفت گفت: امیدواریم فصل جدیدی در همکاری میان ایران و شرکت زیمنس در پساتحریم آغاز شود.
 
به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، بیژن زنگنه صبح امروز در دیدار با یو کازر مدیرعامل زیمنس آلمان به سابقه تاریخی همکاری ایران و زیمنس اشاره کرد و با بیان این که به دلیل تحریم بسیاری از تجهیزات و ماشین آلات این شرکت به ایران نیامده، تصریح کرد: این تجهیزات برای فازهای پارس جنوبی، ال ان جی و برخی پالایشگاههای کشور بوده که آزادسازی این تجهیزات بعد از لغو تحریمها آغاز شده است.

وزیر نفت با بیان این که ایران به کمپرسورهای گازی و ماشین آلات شرکت زیمنس برای تولید گاز نیاز دارد، گفت: امیدواریم فصل جدیدی در همکاری میان ایران و شرکت زیمنس در پساتحریم آغاز شود.

وی به سابقه همکاری با این شرکت آلمانی در دورانی که در وزارت نیرو حضور داشت اشاره کرد و گفت: در آن مقطع نیز همکاری محسوسی با این شرکت وجود داشت اما زمانی که به وزارت نفت آمدم این همکاری گسترش پیدا کرده است.

وزیر نفت با بیان این که ایران به کمپرسورهای گازی و ماشین آلات تولید شده این شرکت برای تولید گاز نیاز دارد، افزود: امیدواریم در فصل جدید همکاری، نه تنها این همکاری را گسترش دهیم، بلکه برای تولید محصول مشترک با این شرکت همکاری کنیم.

زنگنه تصریح کرد: شرکت زیمنس با همکاری شرکتهای ایرانی می تواند اقدام به تولید محصول مشترک برای صادرات به عراق، ترکمنستان، قزاقستان، آسیای مرکزی و دیگر کشورهای منطقه کند.

وزیر نفت تأکید کرد: این شرکت می تواند با برند خود اقدام به صادرات محصولات تولیدی به کشورهای منطقه کند.

زیمنس که در دوران تحریم ارسال برخی تجهیزات نفتی از جمله کمپرسورهای فازهای پارس جنوبی را مسدود کرده بود بلافاصله پس از لغو تحریمها اعلام آمادگی کرد آن را تحویل دهد که به گفته علی اکبر شعبانپور، مدیرعامل نفت و گاز پارس هم اکنون آزادسازی برخی تجهیزات و کالاهای فازهای پارس جنوبی از سوی زیمنس آلمان آغاز شده است.

*مدیرعامل زیمنس با وزیر نفت دیدار و گفتگو کرد

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران در دیدار با یو کازر مدیرعامل شرکت زیمنس ، با اشاره به لغو تحریمهای یکجانبه غرب علیه مردم ایران در فضای پسا برجام، خواهان احقاق حقوق ایران در اسرع وقت و آزاد سازی برخی تجهیزات نفتی که در دوران تحریم در توقیف این شرکت بود شد.

زیمنس در دوران تحریم های یکجانبه غرب علیه ایران، ارسال برخی تجهیزات نفتی از جمله کمپرسورهای فازهای پارس جنوبی را مسدود کرده بود و اکنون پس از لغو تحریمها، برای آزاد سازی این کمپرسورها اعلام آمادگی کرده است.

به گفته علی اکبر شعبانپور مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، هم اکنون آزاد سازی برخی تجهیزات و کالاهای فازهای پارس جنوبی از سوی زیمنس آلمان آغاز شده است.

شرکت ملی نفت ایران و زیمنس همچنین برای گسترش همکاری های دوجانبه در زمینه نفت و گاز، ساخت تجهیزات توربین و کمپرسور و برخی کالاهای صنعت نفت و گاز و پالایش و پتروشیمی اعلام آمادگی کرده اند و سفر مدیرعامل زیمنس به ایران هم در همین مسیر ارزیابی می شود.

پیشتر زیگفرید روسورم مدیر فناوری شرکت زیمنس گفته بود: با اجرایی شدن توافق هسته‌ای و پایان تحریمها، این شرکت آلمانی می‌تواند تجهیزات مسدود شده را به طرف ایرانی تحویل دهد.

وی با بیان این که با اجرای توافق، تحریمها برچیده شده‌اند و ما می‌توانیم تجهیزات مسدود شده را متناسب با نیاز به آنها در پروژه‌ها، تحویل دهیم و دیگر هیچ محدودیت قانونی وجود ندارد، تصریح کرده بود: شرکت زیمنس در زمینه ساخت راه آهن سریع السیر، انرژی های نو و توزیع انرژی در صنعت نفت و گاز فعال است، از این رو فرصتهای بسیاری برای همکاری وجود دارد که از هم‌اکنون کار روی آنها را آغاز کرده‌ایم.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :