موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/49260 :کد

0

روحانیون در فراگیری ونشر احادیث اهتمام بیشتری داشته باشند

  دوشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۴:۰۷
تعداد بازدید : ۱۷۴   
 تحلیل ایران -روحانیون در فراگیری ونشر احادیث اهتمام بیشتری داشته باشند

آیت‌الله علوی‌گرگانی با بیان اینکه طلاب و روحانیون اهتمام داشته باشند تا در زمینه احادیث فعالیت کنند، گفت: سخنرانان باید در منبرهای خود احادیث را قرائت کنند و طلاب و روحانیون در زمینه احادیث ورود...

آیت‌الله علوی‌گرگانی با بیان اینکه طلاب و روحانیون اهتمام داشته باشند تا در زمینه احادیث فعالیت کنند، گفت: سخنرانان باید در منبرهای خود احادیث را قرائت کنند و طلاب و روحانیون در زمینه احادیث ورود پیدا کرده و استاد حدیث شوند.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله علوی‌گرگانی ظهر امروز در دیدار با اساتید مرکز تخصصی حدیث اظهار داشت: امام علی (ع) فرمودند که بهترین انسان کسی است که عامل به خیر است و گوینده‌ای که موضوعی را زیبا بیان می‌کند از کلامش با ارزش‌تر است و کسی که به نشر احادیث بپردازد مورد عنایت خداوند قرار می‌گیرد.

 

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه در زندگی خود تنها هدفمان کسب رضایت الهی باشد، افزود: هر انسانی دلش می‌خواهد که آثارش در جامعه باقی بماند و بقیه از وی استفاده کنند، مرحوم کلینی علاقه زیادی داشت تا تالیفاتش پس از وی پابرجا بماند و این موضوع اتفاق افتاد که علت اصلی آن کار برای رضای خدا بود.

 

آیت الله علوی گرگانی بیان کرد: کتاب کافی دارای 199 حدیث است که توسط مرحوم کلینی جمع آوری شده است و 70 سال پس از شهادت امام حسن عسکری (ع) این عالم دینی اقدام به نشر و تالیف کتب دینی کرد و در زمانی که امامی در بین مردم نبود به نشر مکتب اهل بیت (ع) پرداخت.


استاد سطوح عالی حوزه علمیه بااشاره به حدیثی از پیامبر (ص) عنوان کرد: رسول خداوند می‌فرماید هرکاری که قصد انجام آن را دارید به بقیه نگویید چون برخی افراد حسود هستند و سبب می‌شوند تا آن موضوع اتفاق نیفتد.

 

وی با بیان اینکه طلاب و روحانیون اهتمام داشته باشند تا در زمینه احادیث فعالیت کنند، گفت: مرحوم شیخ مرتضی انصاری یکی از سخنرانان موفق و متبحر در حدیث بود که در منبر فرمود من تربیت شده مکتب احادیث هستم و 40 حدیث از امام جواد (ع) به ترتیب می‌خوانم که 39 حدیث خواند و سپس حدیث 40 را خواند که این موضوع سبب شگفتی همگان شد.

 

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به لزوم توجه به احادیث اهل بیت (ع) و نشر آن در جامعه افزود: سخنرانان باید در منبرهای خود احادیث را قرائت کنند و همچنین طلاب و روحانیون در زمینه احادیث ورود پیدا کرده و استاد حدیث شوند.

منبع:

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :