موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/49273 :کد

0

بازداشت ۱۴ تن در ترکیه به ظن ارتباط با انفجار آنکارا

  دوشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۴:۴۰
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -بازداشت ۱۴ تن در ترکیه به ظن ارتباط با انفجار آنکارا

خبرگزاری دولتی ترکیه گزارش داد، یک دادگاه ۱۴ تن را در ارتباط با حمله انتحاری اخیر در آنکارا بازداشت کرده است و براساس حکم صادره این متهمان تا زمان تشکیل دادگاه در بازداشت می‌مانند. هفت تن دیگر نیز...

خبرگزاری دولتی ترکیه گزارش داد، یک دادگاه 14 تن را در ارتباط با حمله انتحاری اخیر در آنکارا بازداشت کرده است و براساس حکم صادره این متهمان تا زمان تشکیل دادگاه در بازداشت می‌مانند. هفت تن دیگر نیز بدون اتهام آزاد شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران خبرگزاری آناتولی امروز (دوشنبه) اعلام کرد،این 14 مظنون به کمک به سازمانی تروریستی، جعل اسناد دولتی و تقلب متهم شده‌اند.

 

هنوز مشخص نیست که این افراد در حمله هفدهم فوریه چه نقشی داشتند. در روز حمله یک عامل انتحاری با خودروی بمبگذاری شده در مسیر خوردوهای حامل پرسنل ارتش وارد شد و در پی انفجار آن 28 تن جان باختند.

 

یک گروه شبه‌نظامی کرد مستقر در ترکیه مسوولیت این انفجار را پذیرفته اما دولت آنکارا تاکید دارد که یک گروه شبه‌نظامی کرد سوری مورد حمایت آمریکا با همدستی کردهای ترکیه این حمله را انجام داده‌اند.

 

ترکیه آمریکا را برای قطع کمک به این گروه تحت فشار قرار داده است. با این حال آمریکا می‌گوید که به این گروه اعتماد دارد و آنها در مبارزه علیه گروه تروریستی داعش کمک می‌کنند.

 منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :