موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/49294 :کد

0

ترکیه تسلیحات جدیدی در سوریه مستقر کرد

  دوشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۵:۵۷
تعداد بازدید : ۲۷۰   
 تحلیل ایران -ترکیه تسلیحات جدیدی در سوریه مستقر کرد

ترکیه به منظور حمله موثرتر علیه عناصر حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD)موشک های مجهز به سامانه پرتاب چندگانه درمرزهای این کشور با سوریه مستقر کرد.

ترکیه به منظور حمله موثرتر علیه عناصر حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD)موشک های مجهز به سامانه پرتاب چندگانه درمرزهای این کشور با سوریه مستقر کرد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری خبرهفت، ارتش ترکیه پس از انفجار اخیر آنکارا که موجب کشته شدن 28 تن و زخمی شدن بیش از 60 تن شد، با ادعای دست داشتن PYD در آن و اینکه این حزب با 'پ.ک.ک' در ارتباط است ، موشکهای مجهز به سامانه پرتاب چندگانه درمرزهای این کشور با سوریه مستقر کرد.

ارتش ترکیه موشکهای 122 میلیمتری موسوم به «ساکاریا» با قدرت تخریب بسیار بالاتر نسبت به توپ ها ی 'فیرتینا ' را در منطقه مرزی کیلیس مستقر کرد.

بر پایه این گزارش ، نیروهای ارتش ترکیه قبل از بمب گذاری آنکارا با آتش توپخانه موسوم به ' توپ های فیرتینا ' مواضع YPG شاخه مسلح PYD را در شمال سوریه در مناطقی از اعزاز به خصوص فرودگاه استراتژیک منغ را بمباران می کردند.

خبر هفت به نقل از منابع نظامی ترکیه نوشت ، موشک های ساکاریا در دو صفحه مجزا در مجموع 40 موشک را حمل می کند، در هر بار شلیک توسط این موشک های 122 میلیمتری این سلاح می تواند محدوده ای به وسعت 500 متر را فرابگیرد.

ترکیه نگران قدرت گیری نیروهای حزب کردی اتحاد دموکراتیک سوریه در نزدیکی مرزهای سوریه با ترکیه و همکاری آن حزب با 'پ.ک.ک' (مخالفان کرد ترکیه) برای به خطر انداختن امنیت مرزی این کشور است.
منبع: ایرنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :