موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دانشگاه

a/49357 :کد

0

ایران دارای دانشگاه ها، اساتید و دانشمندان توانمندی است

  ﺳﻪشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۱:۳۶
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -ایران دارای دانشگاه ها، اساتید و دانشمندان توانمندی است

سفیر دانمارک در تهران گفت: ایران دارای دانشگاه ها، اساتید و دانشمندان توانمندی است و کپنهاگ علاقه بسیاری برای همکاری علمی با این کشور دارد.

 

سفیر دانمارک در تهران گفت: ایران دارای دانشگاه ها، اساتید و دانشمندان توانمندی است و کپنهاگ علاقه بسیاری برای همکاری علمی با این کشور دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران «دانی عنان» شامگاه دوشنبه درگفت وگو با خبرنگاران درزنجان به بازدید ازدانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه وپارک علم و فناوری آن اشاره کرد واین مراکز علمی را دارای توانمندی های بسیار، دانشمندان قوی و شرکت های بزرگ فعال در حوزه فناوری اطلاعات برشمرد.


عنان اظهار کرد: هم اکنون دانشگاه های استان آذربایجان شرقی با دو دانشگاه بزرگ دانمارک ارتباط و تعامل علمی دارند و به حتم می توان این تعاملات را در آینده با ایران افزایش داد.


سفیر دانمارک در ایران گفت: در حوزه پزشکی با سفر وزیر امور خارجه دانمارک به تهران تفاهم نامه ای میان دو کشور امضا شده است.


وی خاطرنشان کرد: هم اکنون دانشمندان و اساتید دانمارکی در حوزه نورولوژی و آرکیولوژی(باستان شناسی) تمایل بالایی برای همکاری با ایران دارند.


عنان تاکید کرد: ایران دارای تاریخ غنی و تمدن قدرتمندی هستند که مباحث جالبی برای مطالعه و پژوهش باستان شناسان دانمارکی دارند.


سفیر دانمارک درایران به ظرفیت بالای گردشگری درجمهوری اسلامی ایران اشاره کرد وگفت: به حتم با وجود مردم خونگرم، غذاهای خوشمزه و مناطق زیبای گردشگری که در ایران وجود دارد، گردشگران بسیاری خواهان سفر به این کشور هستند.


وی تصریح کرد: باید وزارت خارجه ایران در دانمارک ورود پیدا کرده و زمینه را برای سفر مردم و گردشگران دانمارکی به این کشور فراهم کند.


عنان انتقال تکنولوژی را از اولویت های کاری کشور دانمارک در ایران برشمرد و ادامه داد: در حقیقت فعالیت در این حوزه بازی برد برد برای ایران و دانمارک محسوب می شود چرا که سود مشترکی برای هر دو کشور به دنبال دارد.


سفیر دانمارک در ایران با بیان اینکه فرصت های اقتصادی بسیاری در زنجان وجود دارد، گفت: یکی از مهمترین بخش های زنجان برای تجارت، بخش کشاورزی و زراعت در این استان است.


وی افزود: دانمارک یک کشور بزرگ صادر کننده تکنولوژی ماشین آلات کشاورزی در جهان به شمار می آید و در این زمینه تکنولوژی های پیشرفته ای برای عرضه وجود دارد.


عنان یادآورشد: در منطقه ای که ایران قرار گرفته است، یک بازار 300 میلیون نفری قرار دارد و به طور حتم با بهره گیری از فناوری بهتر می توان صادرات گسترده ای به کشورهای همسایه جمهوری اسلامی داشت و سهم بسیاری از بازارهای جهانی را به خود اختصاص داد.


دانی عنان سفیر دانمارک درایران سفری دو روزه به زنجان داشت که دراین مدت علاوه بر بازدید ازواحدهای صنعتی، دانشگاهی، پژوهشی ونمایشگاهی، به دیدار با استاندار رفت و در جمع هیات مدیره اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان حاضر شد.

منبع : ایرنا

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :