موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست انرژی

a/49395 :کد

0

سامانه هوشمند توزیع آب فعال شد/ خطر تنش آبی در تابستان ۹۵

  ﺳﻪشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۹:۰۵
تعداد بازدید : ۲۴۸   
 تحلیل ایران -سامانه هوشمند توزیع آب فعال شد/ خطر تنش آبی در تابستان ۹۵

یک مقام مسئول در وزارت نیرو با اعلام ایجاد سامانه کنترل خشکسالی و تنش آبی، گفت: اگر خشکسالی برطرف نشود، تابستان سال ۹۵، دوره‌ای سخت خواهد بود.

یک مقام مسئول در وزارت نیرو با اعلام ایجاد سامانه کنترل خشکسالی و تنش آبی، گفت: اگر خشکسالی برطرف نشود، تابستان سال ۹۵، دوره‌ای سخت خواهد بود.

 

به گزارش تحلیل ایران، حمیدرضا تشیعی با اعلام قابلیت‌های سامانه هوشمند توزیع آب برای کنترل تنش آبی گفت: با رعایت این اصول اساسی قادر خواهیم بود هزینه‌هایی کمتری را که در اثر نبود مدیریت دارایی‌های فیزیکی و سرویس‌های تاسیسات انجام می‌شود، صرف کنیم.


این مقام مسئول در وزارت نیرو اظهارداشت: آب نقش اجتناب‌ناپذیری در سلامت و بهداشت جامعه دارد و مدیریت آب و فاضلاب به خصوص در بخش بهره‌برداری به عنوان نقطه ارتباط با مشترکین است که بر این اساس نیاز به هوشمندی بالایی دارد.


وی ادامه داد: سامانه هوشمند توزیع آب یک سامانه دینامیک، پیوسته و مکان‌محور محسوب می‌شود که در صورت رعایت این موارد می‌توانیم خشکسالی و تنش‌هایی را که در اثر بالا رفتن درجه حرارت و توسعه بی‌رویه شهرها و برنامه‌ریزی شهری که متاسفانه تحت کنترل ما نیست، به خوبی هدایت کنیم.


تشیعی با بیان اینکه آب امروزه در تمامی جوامع  محور اصلی توسعه قلمداد می‌شود، تصریح کرد: آب نقش اجتناب‌ناپذیری در سلامت و بهداشت جامعه دارد و مدیریت آب و فاضلاب به خصوص در بخش بهره‌برداری به عنوان نقطه ارتباط با مشترکین است که بر این اساس نیاز به هوشمندی بالایی دارد.


این مقام مسئول در وزارت نیرو، مدیریت تولید، مدیریت توزیع، مدیریت دارایی‌های فیزیکی، اپراتوری تجهیزات و تاسیسات، مدیریت کیفیت محصول و مدیریت ضایعات را از جمله فعالیت‌های حوزه بهره‌برداری عنوان کرد و گفت: این چرخه رسالت وجودی شرکت های آب و فاضلاب را تشکیل می‌دهد و  تمامی مدیران این بخش باید این موارد را مدنظر داشته باشند.


وی خاطرنشان کرد: اگر وضعیت خشکسالی در ماه‌های آینده تکرار شود، تابستان سال ۹۵ تابستان سختی خواهد بود که باید همه اقدام‌های کوتاه مدت به‌ منظور ارائه خدمات آب شرب به مردم در راس امور این شرکت‌ها قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :