موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آلودگی هوا

a/49408 :کد

0

هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد

  ﺳﻪشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۰:۰۸
تعداد بازدید : ۲۶۷   
 تحلیل ایران -هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داد.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داد.


به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار ایرنا ، محمد رستگاری روز سه شنبه افزود: شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته است. 


وی اظهار کرد: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با 37 عدد کاهش نسبت به روز گذشته بر روی عدد 110 قرار دارد. 


معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به کاهش آلاینده منواکسید کربن از 39 به 33 در این مدت خاطرنشان کرد: میزان غلظت ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون نیز نسبت به روز گذشته 61 عدد کاهش نسبت به روز گذشته بر روی عدد 61 قرار گرفته است. 


وی یادآور شد: ایستگاه های بوستان قائم(منطقه 18) با 154، شهرداری منطقه 15 با 140 و فرمانداری شهرری با 132 آلوده ترین مناطق شهرستان تهران در 24 ساعت گذشته بودند. 


رستگاری گفت: ایستگاه های اقدسیه (منطقه یک) و شهرداری منطقه 2 با 64، پیروزی (منطقه 13) با 75 و گلبرگ (منطقه هشت) با 86 نیز کمترین حجم آلاینده ها را در بین مناطق شهر تهران در این مدت داشتند. 


معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان توصیه کرد از فعالیت های طولانی مدت و ورزش در فضای باز خودداری کنند. 


شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.


بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 سالم ( زرد )، 101 تا 150 ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :