موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس خبرگان

a/49431 :کد

0

تقویت مسیر انقلاب اسلامی مهمترین هدف مجلس خبرگان است

  ﺳﻪشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۱:۳۵
تعداد بازدید : ۲۱۲   
 تحلیل ایران -تقویت مسیر انقلاب اسلامی مهمترین هدف مجلس خبرگان است

کاندیدای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری گفت: اینکه چه کسی به خبرگان می‏‌آید، مهم نیست بلکه این موضوع مهم است که مسیر انقلاب اسلامی تقویت شود.

کاندیدای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری گفت: اینکه چه کسی به خبرگان می‏‌آید، مهم نیست بلکه این موضوع مهم است که مسیر انقلاب اسلامی تقویت شود.

 

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله علیرضا اعرافی امام جمعه قم و کاندیدای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ملت ایران مبدا تئوری جدیدی در جهان بود که شاید عمق آن را هنوز در نیافته‏‌ایم، اظهار داشت: در طول سال‎های اخیر بشر به سوی دموکراسی گام برداشته است. در حال حاضر نیز عمده مشکلاتی که در دنیای اسلام شاهد هستیم، نبود یا فقدان تئوری و فلسفه سیاسی مشخص است و متاسفانه بسیاری از حرکات انحرافی که در امروزه دیده می‏‌شود، ناشی از همین فقدان است.


وی ادامه داد: در چهارچوب نظام مردم سالاری دینی هم جایگاه مردم و هم ارزش‌‏های مکتبی و اسلامی به خوبی دیده و تبیین شده است. این هنر امام و انقلاب اسلامی است که در آن ارزش‏‌های الهی در قالبی مردمی جلوه‎گر شد. در شرایط کنونی که دنیای اسلام در بحران به سر می‏‌برد همه باید تلاش کنیم که این الگو تقویت شود.


این کاندیدای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی بسیاری از کشورها هزینه‏‌های بسیار هنگفتی انجام می‏‌دهند تا به عنوان یک برند در سطح جهان مطرح شوند، گفت: در شرایط کنونی ایران امروز یک برند اسلامی، عقلانی و دارای تفکر تمدنی است. این برند به سادگی به دست نیامده است. الان برند ما داشتن بالاترین ارتش دنیا نیست بلکه ما آغازگر یک تمدن نوین هستیم که عقلانیت و هوشمندی را با مبارزه در هم آمیخته است. 


آیت‌الله اعرافی نقش حوزه و دانشگاه را در کشور مهم دانست و گفت: حوزه و دانشگاه ما باید بیش از آنچه هست، فعال شود. جریان‌‏ها و نیروهای سیاسی نیز باید همین‌گونه باشند. متاسفانه برخی موارد به مواضعی برمی‏‌خوریم که شأن آن بسیار نازل است.


وی در ادامه اظهار داشت: امروز در سراسر جهان یک منظومه از علاقمندان به انقلاب اسلامی شکل گرفته است که این افتخار بزرگی است و ایران به یک کشور الهام‌بخش و الگو تبدیل شده است.


آیت الله اعرافی افزود: دشمنان در یکی دو قرن اخیر سفاک بوده‏‌اند و در منطقه نیز دشمنان ما پست، حقیر و استبدادی هستند اما ما دارای عظمت و جایگاه هستیم. در این برندسازی که اشاره شد امام، انقلاب و شهدا نقش بسیار مهمی داشتند و این رهبر عظیم الشان انقلاب بود که این راه را ادامه دادند.


رئیس جامعه‌المصطفی العالمیه در پایان تاکید کرد: در شرایط کنونی، جهان امروز بر روی اقتدار مقام معظم رهبری و ملت ایران حساب می‏‌کنند. بنابراین اینکه چه کسی به خبرگان می‏‌آید، مهم نیست بلکه این موضوع مهم است که این مسیر تقویت پیدا کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :