موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بانک

a/49432 :کد

0

سوئیفت وصل و عملیاتی شد

  ﺳﻪشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۱:۳۸
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -سوئیفت وصل و عملیاتی شد

رئیس کل بانک مرکزی در مورد این سوال که آیا مشکل سوئیفت برطرف شد، اظهار داشت: هم اکنون همه بانک‌های کشور به سوئیفت وصل هستند و امکان مخابره پیام سوئیفتی را دارند و این موضوع عملیاتی شده است.

رئیس کل بانک مرکزی در مورد این سوال که آیا مشکل سوئیفت برطرف شد، اظهار داشت: هم اکنون همه بانک‌های کشور به سوئیفت وصل هستند و امکان مخابره پیام سوئیفتی را دارند و این موضوع عملیاتی شده است.

 

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم، ولی‌الله سیف در حاشیه همایش تدوین برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در مورد این سوال که آیا مشکل سوئیفت برطرف شد، اظهار داشت: هم اکنون همه بانک‌های کشور به سوئیفت وصل هستند و امکان مخابره پیام سوئیفتی را دارند و این موضوع عملیاتی شده است.


وی در مورد اینکه دربازگشایی ال سی‌ها مشکلات وجود دارد بیان کرد: در این مورد هم اقدام شده به طوریکه حتی قبل از تحریم هم روابط کارگزاری وجود داشت و بانک‌های ایرانی بدون سوئیفت ال سی باز می‌کردند و این موضوعاتی که مطرح می‌شود به دلیل وجود اطلاعات ناقص از آن است.


رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه قبل از اینکه تحریم برداشته شود و در شرایط تحریم بانک‌های ایرانی با برخی بانک‌های خارجی روابط کارگزاری داشتند، گفت: این بانک‌ها ارتباطاتی برای بازگشایی ال سی داشتند و سوئیفت هم همراه آن بود.


سیف افزود: بانک‌های تحریمی با برخی از بانک‌های خارجی همکاری می‌کردند، مثل بانک‌های چینی که بعد از لغو تحریم‌ها همه بانک‌ها به برقراری روابط کارگزاری مجاز شدند  و همزمان با آن سوئیفت هم وصل شد.

وی تصریح کرد: برای برقراری اتصال و آماده شدن برای مخابره پیام نیازمند زمان بود زیرا باید اقدامات نرم افزاری و تکلیفی در داخل خود بانک‌ها انجام می‌شد و سوئیفت بلافاصله مشکلش را حل کرد و اینها نیازمند زمان بود که اکنون همه بانک‌های ایرانی چه تحریمی و چه بانک‌هایی که تحریم نبودند بعد از رفع تحریم‌ها ارتباطات کارگزاری را داشتند و بدون سوئیفت ال سی مخابره می‌کردند.


رئیس کل بانک مرکزی تأکید کرد: بعد از لغو تحریم‌ها و برقراری سوئیفت نیز بانک‌ها با سوئیفت ال سی باز کردند؛ بنابراین هم اکنون هیچ مشکل خاصی نداریم و همه موارد شفاف و کامل است.


سیف در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی براینکه بانک‌های خارجی برای برقراری روابط کارگزاری احتیاط می‌کنند، گفت: شبکه کارگزاری کشور به تدریج در حال شکل گیری است در حقیقت در گذشته تعداد خیلی زیادی کارگزاران در همه اقصی نقاط دنیا داشتیم که اکنون و با لغو تحریم‌ها این کارگزاری‌ها به تدریج در حال افزایش است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :