موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آموزش

a/4956 :کد

0

پاسخ وزیر علوم به برخی انتقادات

  پنجشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ — ۱۲:۲۸
تعداد بازدید : ۳۸۰   
 تحلیل ایران -پاسخ وزیر علوم به برخی انتقادات

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به بررسی تخلفات و تقلب‌های پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی، تصریح کرد: بحث سرقت علمی و تخلفات پژوهشی در دانشگاه‌ها از طریق ضوابط و مقررات هیات علمی یا قوانین انضباطی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به بررسی تخلفات و تقلب‌های پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی، تصریح کرد: بحث سرقت علمی و تخلفات پژوهشی در دانشگاه‌ها از طریق ضوابط و مقررات هیات علمی یا قوانین انضباطی دانشجویان صورت می‌گیرد که آئین‌نامه آن نیز آماده شده و ابلاغ خواهد شد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از(ایسنا)، محمد فرهادی در حاشیه بازدید از حوزه برگزاری کنکور سراسری سال 94 در دانشگاه فردوسی، عنوان کرد: متاسفانه در خصوص تخلفات علمی که خارج از محیط دانشگاهی صورت می‌گرفت قانونی وجود نداشت و به همین جهت در وزارت‌خانه لایحه‌ای تنظیم کردیم که از طریق دولت به مجلس ابلاغ خواهد شد.

وی ادامه داد:‌ امروز ممکن است هر فروشگاهی که خدمات کپی و زیراکس را ارائه می‌دهد، تخلف کند؛ این مساله به دلیل اینکه تعداد دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی زیاد هستند، وجود دارد.

وزیر علوم تصریح کرد: ما به این منظور لایحه‌ای تنظیم کردیم، علاوه بر این، یکی دیگر از راه‌های جلوگیری از تخلف در پایان‌نامه‌ها ثبت آن در یک سایت مشخص است.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به برخی از انتقادات به کمیته شکل گرفته در شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص تعیین روسای دانشگاه‌ها، عنوان کرد: این مسئله را شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب کرده که مانند سایر مصوبات آن است.

وی ادامه داد: براساس این مصوبات اگر برای انتخاب رئیس یک دانشگاه در این کمیته اجماع صورت گیرد آن اجماع به شورا ابلاغ شده و با حکم وزیر رئیس دانشگاه منصوب می‌شوند و عدم اجماع مسئله در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی خواهد شد.

در حاشیه این بازدید یکی از اولیای شرکت‌کنندگان در کنکور با کلایه از سهمیه‌های دانشجویان ایثارگر، عنوان کرد: ما نمی‌توانیم قانون را تغییر دهیم با این حال ظرفیت پذیرش دانشجو در حال حاضر به قدری زیاد است که تمام متقاضیان می‌توانند به دانشگاه بروند.

وزیر علوم از دانشکده مهندسی و دانشکده معماری دانشگاه فردوسی بازدید کرد، وی پس از این بازدید در نخستین گردهمایی ملی خیرین آموزش عالی کشور شرکت کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :