موضوعات ‌مرتبط: سیاسی ایران

a/496 :کد

0

آغاز مذاکرات معاونان وزیران خارجه ایران و سه کشور اروپایی

  پنجشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۳ — ۰۰:۰۳
تعداد بازدید : ۱۳۴   

مذاکرات معاونان وزیران خارجه ایران و سه کشور اروپایی با حضور هلگا اشمید معاون رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در استانبول آغاز شد.

به گزارش خبرنگار تحلیل ایران ، سیدعباس عراقچی و مجید تخت روانچی در ادامه مذاکرات جامع هسته‌ای با معاونان وزیران خارجه انگلیس، آلمان و فرانسه درباره جزییات و مسایلی که در مذاکرات دو جانبه ایران و آمریکا در زوریخ سوییس هفته گذشته مورد بحث و بررسی قرار گرفت دیدار کردند.

هم چنین قرار در این مذاکرات معاونان وزیر خارجه ایران به طور جداگانه با همتایان خود در سه کشور اروپایی گفت‌وگو کردند .

بر اساس اعلام مقامات ایران و آمریکا قرار است یک دور دیگر از مذاکرات معاونان وزیران خارجه ایران و 1+5 یک روز قبل از آغاز کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان برگزار شود و چنانچه هماهنگی و پیشرفت ضروری تا آن زمان در مذاکرات صورت گرفته باشد شرایط برای برگزاری دیدار و گفت‌وگوی وزیران خارجه ایران و 1+5 در حاشیه این کنفرانس بین المللی فراهم خواهد شد. با این حال هنوز به طور قطعی در این‌باره تصمیم گیری نشده است.

در عین حال به احتمال قوی وزیران خارجه ایران و آمریکا با توجه به حضور و سخنرانی در کنفرانس امنیتی مونیخ در حاشیه این کنفرانس با یکدیگر دیدار خواهند کرد. کنفرانس امنیتی مونیخ اوایل فوریه (دوازدهم بهمن ماه ) برگزار می‌شود .

ا.ا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :