موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/4981 :کد

0

رفتار گروه‌های تکفیری سنخیتی با اسلام و قرآن ندارد

  جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ — ۱۳:۰۲
تعداد بازدید : ۳۸۹   
 تحلیل ایران -رفتار گروه‌های تکفیری سنخیتی با اسلام و قرآن ندارد

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: رفتار و بینش گروه‌های تکفیری کمترین سنخیتی با اسلام و قرآن ندارد.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: رفتار و بینش گروه‌های تکفیری کمترین سنخیتی با اسلام و قرآن ندارد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از تسنیم از تایباد، مولوی نذیر احمد سلامی صبح امروز در نخستین همایش دانش‌آموختگی طلاب اهل سنت دارالعلوم مشهد ریزه شهرستان تایباد اظهار داشت: دشمنان اسلام همیشه درصدد این بودند که اختلافاتی را بین امت مسلمان ایجاد کنند.
وی گفت: دشمنان اسلام از حربه‌های مختلفی برای ایجاد اختلاف بین مسلمانان استفاده کرده که موفقیتی را به دست نیاورده‌اند.
عضو مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: امروز دشمنان به این نتیجه رسیده‌اند که می‌توانند از طریق جنگ‌های مذهبی بین مسلمانان تفرقه ایجاد کنند.
سلامی افزود: بینش گروهی تکفیری مانند داعش را باید در پرتوی رفتارهای آنان سنجید که رفتارهایی که این گروه از خود نشان می‌دهند هیچ سنخیت با اسلام و قرآن ندارد و به‌دنبال راضی نگه داشتن اربابان خودشان هستند.
وی با اشاره به اینکه مسلمانان باید حساب شده حرکت کنند، افزود: امروز پاسداری از اسلام تنها وظیفه علما نیست بلکه تمام آحاد مردم باید واحد شده و از وحدت اسلامی خود پاسداری کنند.
غلامرضا اسداللهی نماینده مردم تایباد، تربت‌جام و باخرز در مجلس شورای اسلامی گفت: بزرگ‌ترین ضرورت بین مسلمانان امروز وحدت است که باید توجه بیشتری نسبت به گذشته به این مهم داشته باشیم.
وی گفت: در همه مذاهب اسلامی مشترکات زیادی داریم و امروز 90 درصد مشترکات بین مذاهب را کنار گذاشتیم و 10 درصد اختلاف موجود را بزرگ کردیم و بر آن داریم پافشاری می‌کنیم.
نماینده مردم تایباد در مجلس شورای اسلامی افزود: دشمنان امروز مسلمانان را رودرروی هم قرار دادند و به‌دنبال این هستند که چهره خشنی را از اسلام به نمایش بگذارند و این وظیفه علما است و با میدان‌داری خود جلوی این حرکت را بگیرند.
اسداللهی بیان داشت: امروز ایران اسلامی باثبات‌ترین و امن‌ترین کشور منطقه هستند که امنیت و ثبات به‌راحتی به دست نیامده است و ما با وحدت خود باید از آن حفاظت کنیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :