a/5027 :کد

0

سوختن ۲۰۰ هکتار از جنگل‌ها به دلیل بی‌احتیاطی

  دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ — ۱۰:۱۰
تعداد بازدید : ۴۲۹   
 تحلیل ایران -سوختن ۲۰۰ هکتار از جنگل‌ها به دلیل بی‌احتیاطی

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از آتش‌سوزی بیش از ۲۰۰ هکتار از جنگل‌ها و مراتع در استان‌های مختلف خبر داد و گفت: این آتش‌سوزی‌ها که عمدتا طی هفته‌های اخیر اتفاق افتاده هیچ ارتباطی به یکدیگر...

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از آتش‌سوزی بیش از 200 هکتار از جنگل‌ها و مراتع در استان‌های مختلف خبر داد و گفت: این آتش‌سوزی‌ها که عمدتا طی هفته‌های اخیر اتفاق افتاده هیچ ارتباطی به یکدیگر ندارد و عمده عوامل آن بی‌احتیاطی و اختلافات قومی و قبیله‌ای بوده است.

به گزارش تحلیل ایران ، خداکرم جلالی - معاون وزیر جهاد کشاورزی - در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر هیچ گزارشی مبنی بر شعله‌ور بودن منطقه‌ای از جنگل‌ها یا مراتع کشور وجود ندارد و همه آتش‌سوزی‌های صورت گرفته اطفاء شده‌اند.

وی با بیان این که فرضیه سازمان یافته بودن و برنامه‌ریزی شده بودن آتش‌سوزی‌های صورت گرفته اخیر در استان‌های مختلف نادرست است، افزود: گاهی بی‌احتیاطی و حتی آتش یک نخ سیگار می‌تواند باعث آتش گرفتن بخشی از جنگل یا مرتع شود و هوای گرم و باد شدید که عمدتا در این مناطق وجود دارد خود عامل تشدیدکننده آتش است.

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری اظهار کرد: در استان ایلام حدود 90 هکتار از جنگل‌ها و مراتع دچار حریق شده بودند که حدود 10 درصد از این آسیب به درختان و جنگل‌ها وارد شد و عمده آتش‌سوزی در مراتع صورت گرفت. پس از آن نیز آتش‌سوزی‌های دیگری در مناطقی مانند کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، فارس و غیره رخ داد که البته برآورد دقیق میزان خسارت اقتصادی وارد شده به جنگل‌ها و مراتع کشور در حال محاسبه است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :